Android Geliştirici Günleri DevFest 2018 Ankara

Android Geliştirici Günleri, katılımın ücretsiz olduğu, Gönüllüler tarafından organize edilen ve Türkiye’de teknoloji geliştiriciliğini küresel seviyeye çıkarmak için bir kıvılcım olmayı hedefleyen, Android ve yazılım teknolojileri ile mobil dünya üzerine seminerler, yarışmalar içeren ve her geçen yıl daha uluslararası hale gelen bir açık konferanstır. AGG bünyesinde yer alan firmaların gerçekleştirdiği sponsorluk faaliyetleri sonucu elde edilen gelirler ile konferansın masraflarını karşılanmakta ve katılım ücretsiz hale gelmektedir. Ayrıca konferansdaki sunumlar ve kayıtlar herkese açık halde internet ortamında paylaşılmaktadır.

AGG kendisini, yurtiçinde olduğu kadar “Android Developer Days” adıyla yurtdışında da tanıtmaktadır. Bu sayede yerli ve yabancı konuşmacı, katılımcı ve firmaların dikkatini çekmiştir. Ülkemizde konuşmacıların yarısı yabancı olan, 60 dan fazla konuşmacının geldiği, küresel firmaların sponsor olduğu, yurt dışında markalaşmaya giden ve aynı zamanda ücretsiz olan böyle bir konferansın benzerini göstermek oldukça güçtür. Konferansın fikir ve aksiyon taraflarının, ülkemizdeki gönüllüler tarafından hayata geçirilmiş olması ise yerli ve yabancı insanları düşündüren ve onlara ilham olan ayrı bir özelliktir. Konferans her yaştan katılımcıya açık olup konferans alanı çok renkli sinerji ortamına dönüşmektedir.

Konferansa katılanlardan sadece çalışanlar değil, üniversite, lise ve hatta ortaöğretim öğrencilerinin ciddi bir kısmı ilk defa hayatlarında bir konferansa katılmış, hem öğrenmiş, hem eğlenmiş hem de ufuklarını başka bir yerde kolay kolay yapamayacakları şekilde geliştirmişlerdir.

Kimler katılabilir?
Her çevreden teknolojiye ilgi duyan ve boş zamanlarında bir şeyler yapmak isteyen öğrenci, çalışan, akademisyen vb. herkes katılabilir.

ETKİNLİĞE KONU OLAN TEKNOLOJİLER
* Firebase
* Android Development
* Material Design
* Android for Work
* Building for Billions
* Cloud
* Google I/O 2017 Recap
* Design Bundle
* Android Pie
* Machine Learning
* Mobil Technologies
* Web Technologies
* Programming languages
* Software Architect
* Maker
* Test
* Start-up
* UX/UI
* Diğer (Farklı trend teknolojiler)

17 Kasım 2018
Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Kongre Merkezi