ANAOKULU ROBOTİK KODLAMA DERSİ EĞİTMEN EĞİTİMİ

Robotik Eğitim Akademisi tarafından hazırlanan okul öncesi 4 yaş ve sonrası çocuklara yönelik Robotik Kodlama dersi öğretmenlik eğitimine devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan ve kariyerlerini geliştirmek isteyen her branştan öğretmenlerle birlikte, robotik kodlama konusuna ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Eğitimlere katılmak için her hangi bir şekilde elektronik, program kodlama bilgisi olması şart değildir.

Eğitimler, en kolay yoldan, her kesin öğrenebileceği şekillerde ve ufak yaş gurubunu kapsayacak özel uygulamalarla anlatılmaktadır.

EĞİTİM TARİHLERİ

15-16 Ağustos tarihlerinde toplamda iki gün olarak içeriğe bağlı olarak yoğunlaştırılmış ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

EĞİTİMDE ÖĞRENECEKLERİNİZ:

Derslerde Robotik ve Kodlama eğitimine yönelik hazırlanmış ders kitapları temel alınarak konular, uygulamalı olarak işlenmektedir. Robotik Kodlama dersi eğitmenleri için özel hazırlanmış eğitim müfredatı, Robotik uygulama ders kitapları, eğitim programları eğitim gören kişilere ücretsiz olarak verilmektedir.

Robotik dersi eğitimlerinde katılımcılar, piyasada satışa sunulmuş belirli bir markaya bağlı olmayacak şekilde okul öncesi ve ufak yaş gruplarına uygun robotik çalışmalardan örneklemeler görecek, uygulamalar yapacaklardır.

Özellikle okul öncesi ve ilkokul çocuklarına yönelik sökülüp takılabilir parçalarla modüler robotik uygulamalarını öğrenerek, eğitimde robot kullanımı ile okullarda çocuklara yönelik eğlenceli figürlerle ve Bilgisayardan bağımsız  Robotik çalışmaları ve kodlama eğitimleri uygulayabileceklerdir.

Yönergelere uyan  görev ve amaca uygun değişik türlerde robotların inşa edilmesi, algoritmasının hazırlanması, mekanik ve elektronik tasarımı, program kodlaması gibi değişik şekillerde eğitim alacak olup, tüm bu kazanımlara uygun belirli konularda uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

SERTİFİKA

Robotik Eğitimini başarıyla bitiren katılımcılara sertifika

verilmektedir. Bu eğitimi alan öğretmenler, Anaokullarında ve ufak yaş gurubu için düzenlenmiş Atölye çalışmalarında

Robotik ve kodlama eğitimi verebilirler*.

* Eğitimlerimize katılarak sertifika alan öğretmenler, yurt geneli değişik kurum ve okullarda Anaokulu ve ufak yaş gurubu çocuklar için Robotik Kodlama eğitimleri vermektedirler. 

Robotik Eğitim Akademisi, yurt genelinde bir çok sosyal sorumluk projelerinde de yer almıştır. Eğitmen desteği vermiştir. Türkiye geneli bir çok il ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle işbirliği yaparak öğretmenlere ücretli ve ücretsiz hizmet içi eğitimler vermiştir. Kodlama projelerinde yer almıştır. Robotik ve kodlama sınıflarının kurulması için destek vermiştir.

BAŞVURU

Robotik eğitimine ön kayıt için kimlik bilgilerinizi ve katılmak istediğiniz dönemi belirterek ilgili elektronik eposta adresine başvuru formu göndermeniz gerekmektedir.

 

EĞİTİM YERİ ADRESİ:

Mehmet Nisih Özmen mah. Haldun Taner Sok.17A, Erler sitesi B-Blok, Merter – İstanbul

Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

 

Kurumumuz özel okullardan, kurumlardan gelen toplu Eğitimler için özel programlar oluşturabilmektedir. İstanbul dışı eğitimler için formatör eğitmenler gönderebilmektedir.

Toplu eğitim program talepleri veya il dışı eğitimler için 0552 2146874 numaralı telefonu arayınız.

https://www.robotikegitimakademisi.com/robotik-kodlama-anaokulu-oegretmen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.