Anaokulu Öğretmenlerine Yönelik Montessori Eğitimi

Istanbul Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı “Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen ve yürütücülüğünü Kalkınma Analitiği ve Araştırma Derneği ile Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın “İstanbul’un Mahalle Kreşlerinde Montessori Eğitimi” projesi kapsamında Ocak ayında 22-30 yaş grubundaki anaokulu öğretmenlerine, stajyerlere, üniversitelerin okul öncesi eğitimi veya çocuk gelişimi bölümlerinde okuyan son sınıf öğrencilerine veya bu bölümlerden yeni mezun olmuş genç öğretmen adaylarına Montessori yöntemiyle erken çocukluk eğitimi konusunda ücretsiz 40 saatlik teorik ve uygulamalı ders verilecektir.
Projenin ilk ayağında Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) kurucusu olduğu ve son 10 yıldır Bahçelievler Kadın Kooperatifi tarafından yürütülen Kocasinan Gündüz Bakımevi’nde KEDV’in farklı birimlerinde görev alan gönüllü anneler, bakıcı ablalar ve civar bölgedeki kız meslek lisesinin çocuk gelişimi bölümünde okuyan lise öğrencilerine yönelik 20 saatlik eğitim gerçekleştirdik. Projenin bu ikinci ayağında daha kapsamlı 40 saat sürecek bu ücretsiz eğitim erken çocukluk gelişimi konusunda eğitim alan genç anaokulu öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına sunulacak. 40 saatlik bu eğitim London Montessori Centre International (MCI) sertifikalı öğretmen eğiticisinin proje için hazırladığı el kitabını temel alarak Montessori felsefesini teorik olarak verecek, devamında proje kapsamında kurulan 3-6 yaş Montessori model sınıfında gözlem imkanı sunacaktır.
Bu bağlamda, üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği veya çocuk gelişimi bölümlerinde okuyan son sınıf öğrencilerine, bu bölümlerden yeni mezun olmuş genç anaokulu öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına eğitimin duyurusunu yapmak için yardımlarınızı rica ederiz.
Eğitim 5 Ocak 2015 tarihinde başlayacak olup London Montessori Centre International (MCI) sertifikalı bir öğretmen eğiticisi tarafından verilecektir. Başvurmak isteyen adayların [email protected] adresine İngilizce bir motivasyon mektubuyla birlikte CVlerini 15 Aralık 2014 23:59’a kadar göndermeleri beklenmektedir.
Konu ile ilgili sorularınız olursa yine [email protected] veya [email protected] adreslerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

14 + eleven =