Anaokulu için Robotik Kodlama öğretmen eğitimi

ANAOKULU ROBOTİK KODLAMA DERSİ EĞİTMEN EĞİTİMİ

Robotik Eğitim Akademisi tarafından hazırlanan okul öncesi 4 yaş ve sonrası çocuklara yönelik Robotik Kodlama dersi öğretmenlik eğitimine devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan ve kariyerlerini geliştirmek isteyen her branştan öğretmenlerle birlikte, robotik kodlama konusuna ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Eğitimlere katılmak için her hangi bir şekilde elektronik, program kodlama bilgisi olması şart değildir.

Eğitimler, en kolay yoldan, her kesin öğrenebileceği şekillerde ve her yaş grubunu kapsayacak uygulamalarla anlatılmaktadır.

EĞİTİM TARİHLERİ

6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde toplamda iki gün olarak içeriğe bağlı olarak yoğunlaştırılmış ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir.

EĞİTİMDE ÖĞRENECEKLERİNİZ:

Derslerde Robotik ve Kodlama eğitimine yönelik hazırlanmış ders kitapları temel alınarak konular, uygulamalı olarak işlenmektedir. Robotik Kodlama dersi eğitmenleri için özel hazırlanmış Robotik uygulama ders kitapları, eğitim gören kişilere ücretsiz olarak verilmektedir.

Robotik dersi eğitimlerinde katılımcılar, piyasada satışa sunulmuş belirli bir markaya bağlı olmayacak şekilde okul öncesi ve ufak yaş gruplarına uygun robotik çalışmalardan örneklemeler görecek, uygulamalar yapacaklardır.

 

Özellikle okul öncesi ve ilkokul çocuklarına yönelik sökülüp takılabilir parçalarla modüler robotik uygulamalarını öğrenerek, eğitimde robot kullanımı ile okullarda çocuklara yönelik eğlenceli figürlerle Robotik çalışmaları ve kodlama eğitimleri uygulayabileceklerdir.

 

Yönergelere uyan  görev ve amaca uygun değişik türlerde robotların inşa edilmesi, algoritmasının hazırlanması, mekanik ve elektronik tasarımı, program kodlaması, motorların seçimi ve hareketlendirilmesi, algılayıcı sensörlerin çevresel koşullara göre seçilmesi, programlanması gibi değişik şekillerde eğitim alacak olup, tüm bu kazanımlara uygun belirli konularda uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

SERTİFİKA

Robotik Eğitimini başarıyla bitiren katılımcılara sertifika verilmektedir. Sertifika alan öğretmenler, Robotik ve kodlama eğitimi verebilirler.

BAŞVURU

Robotik eğitimine ön kayıt için kimlik bilgilerinizi ve katılmak istediğiniz dönemi belirterek ilgili elektronik eposta (robotikegitim@megavizyon.com ) adresine başvuru formu göndermeniz gerekmektedir.

 

EĞİTİM YERİ ADRESİ:

Mehmet Nisih Özmen mah. Haldun Taner Sok.17A, Erler sitesi B-Blok, Merter – İstanbul

Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

Toplu Eğitim Program Talepleri (Özel Okullar, Özel kurumlar) veya İl dışı eğitimler için 0533 2037271 numaralı telefonu arayınız.

 

www.robotikegitimakademisi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here