Anaokullarına Yönelik Eğlenceli Bilim STEM Çözümlerimiz

STEM

Anaokulunda 21. Yüzyıl becerilerini kazandırmak için uyguladığımız STEM metodolojisi; Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kavramlarından oluşmaktadır. Öğrencilerin bilgi çağında mutlu ve başarılı olabilmeleri için gereken üst düzey beceri ve öğrenme alışkanlıklarını kazandırmak için sağlam bir temel oluşturur.

Eğitim kurumlarımızdan gelen talep üzerine bu yıl sadece Anaokullarına yönelik olarak hazırladığımız Eğlenceli Bilim – STEM programımız geleceğin nesillerinin, geleceğin ihtiyaçlarına göre hazırlanmasını sağlıyor.

Eğlenceli Bilim – STEM programlarımız 8 yıllık deneyimimizin sonucunda hazırlanmıştır. Çalıştığımız kurumlardan en çok aldığımız geri bildirim; artan veli memnuniyeti ve öğrencilerin bilime olan ilgisinde ve derse katılımındaki yükselmedir. Alttaki sayfalarda sizler için geliştirdiğimiz çözümlerin detaylarına, öğretmen görüşlerine ve lisanslı kurumlarımızın listesine ulaşabilirsiniz.

1. EĞLENCELİ BİLİM-STEM PROGRAMLARI NEDİR?
12 farklı temayı destekleyen tamamı uygulamalı 20 etkinlik
Yaş grubuna göre farklılaşan etkinliklerde 100’e yakın materyal kullanımı
Kimi etkinliklerin sonunda öğrencilere hediyeler (O gün gerçekleştirdiği etkinliğin sonucu/çıktısı veya kullandığı etkinlik/deney malzemeleri)

2. EĞLENCELİ BİLİM-STEM PROGRAMLARININ MATERYALLERİ NASIL TEMİN EDİLİR?
Kullanılacak tüm etkinlik materyalleri Eğlenceli Bilim tarafından eğitim öğretim yılı başında ilgili sınıf öğretmenine ve/veya okul yönetimine teslim edilir.
Yıl içerisinde kullanılacak tüm materyaller (demirbaş ve sarf) tek bir kutu içerisinde sunulur. (Her sınıfın ayrı bir Eğlenceli Bilim-STEM kutusu olur.)
Yılsonunda öğrenci sayısı kadar bulunan demirbaş materyaller öğrencilere hediye (Örn: Deney Gözlükleri, Büyüteç vb.)

3. EĞLENCELİ BİLİM-STEM PROGRAMLARINI KİM UYGULAR?
Etkinlikleri sınıf öğretmenleri eşliğinde öğrenciler gerçekleştirir.
Her bir etkinlik için detaylı bir öğretmen yönergesi ve videolu anlatım
Mobil ve web uygulaması ile yönerge ve videolara hızlı erişim imkanı ve 7-24 danışmanlık desteği sunulur.
Her etkinlik sonunda velilere özel “Veli Bilgilendirme Formu” gönderilir. Böylece veliler öğrencilerin gelişimini ve kazanımlarını takip edebilirler

EĞLENCELİ BİLİM MOBİL VE WEB UYGULAMASI
Öğretmenler bu Eğlenceli Bilim Aplikasyonu ile hem telefon hem bilgisayar üzerinden anlık olarak programlarla ilgili; yönerge, malzeme listesi/resimleri, deney videoları, veli bilgilendirme formu gibi tüm içeriğe kolaylıkla erişebileceklerdir. Uygulama aynı zamanda anlık olarak soru sorma ve cevap alma özelliği ile öğretmenlerimize destek olacaktır.

eglencelibilim.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin