Anadolu’nun Kadın Gücü Girişimcilik Yarışması

Anadolu’nun Kadın Girişimcilik Yarışması

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik’in, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) iş birliği ile düzenlediği Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması başvuruya açıldı.

Geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmek amacıyla 5 ayrı kategoride düzenlediğimiz yarışmaya, başvuru koşullarını yerine getiren tüm kadın tasarımcı ve üreticiler katılabilecek.

Anadolu’nun Kadın Gücü yarışması sonucunda seçilecek ürünler, AKG yetki alanlarındaki müze mağazalarında satışa sunulacak.

Yarışmaya 10 Ocak 2019’a kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

BAŞVURU KOŞULLARI
Yarışmaya başvuru yapabilmek için T.C. vatandaşı ve kadın olmak yeterlidir.
Yarışmaya ürün üreten veya illüstrasyon tasarım yapan herkes katılabilir.
Adaylar, birden fazla kategoriye aynı anda başvuru gerçekleştirebilir ancak aynı kategoride birden fazla başvuru gerçekleştiremez.
Katılımcılarda yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
Yarışmaya kurum, dernek ve benzeri organizasyonların çatısı altında toplu katılım mümkündür. Ancak başvuruyu, grubu temsil edecek bir yetkilinin gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Yarışmaya başvuran aday, özgün ürün ya da tasarımın kendisine ait olduğunu, satış ve dağıtım ile ilgili tüm yasak haklarına bizzat sahip olduğunu beyan ve taahhüt eder. Üçüncü kişilerin ürün / illüstrasyon tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
Yarışmacı, ön değerlendirme sonucunda finalist olarak belirlendiği takdirde, Takı, Tekstil, Ev & Dekorasyon (Züccaciye), Kahve Seti kategorilerinde yarışmaya katıldığı ürün ya da ürünleri, İllüstrasyon kategorisinde ise CD şeklinde çalışma dosyasını belirlenen teslim tarihine kadar (15 Şubat 2018), Anadolu Kültürel Girişimcilik’in Başvuru sayfasında belirtilen adresine elden ya da kargo yoluyla teslim etmekle yükümlüdür.
Anadolu Kültürel Girişimcilik’in, başvuru koşullarında ve yarışma takviminde değişiklik yapma hakkı saklıdır.