Anadolu Üniversitesi Bilim Şenliği

Oyun Günleri kapsamında amacımız siz oyun tutkunlarını sektörün önde gelen kuruluşlarıyla -eğlenceli ve rekabetçi- bir platformda buluşturmak.

12-15 Mayıs günlerinde sektörün önce gelen kuruluşları ile oyun dünyasının derinliklerine bir yolculuk yapma imkanı bulacaksınız. En yeni oyunları, oyun konsollarını ve teknolojilerini en yetkin isimlerin açıklamaları eşliğinde test edebilmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Ayrıca oyun günleri kapsamında düzenleyeceğimiz PES 2011 turnuvasında birbirinden değerli ödüller sizleri bekliyor olacak.

Pro Evolution Soccer 2011

Pro Evolution Soccer en gerçekçi futbol deneyimini sunan video oyunlarından biridir. Oyun günleri kapsamında ön başvuruda bulunan oyuncular arasından turnuvaya katılmaya hak kazanlar etkinlik programında belirlenen saatler arasında maçlarını yapacaklardır. Turnuva kuralları bu sayfadan duyurulacaktır.

Oyun Hakkında

Oyuncuların hareket tarzını “anlayan” yapay zeka, taktiğini bunun üzerine kurarak her iki tarafın da kendini gelişitirmesine olanak sağlıyor. Yine geliştirilen yapay zeka sayesinde aynı anda birden fazla futbolcu kontrol edilebiliyor, ataklar daha organize gelişebiliyor. Maçtan önce takımın pasa mı, çabuk hareket etmeye mi yoksa defansa mı önem vermesi istendiği değiştirilebiliyor. Böylece oyuncu seçtiği takımın oyun tarzını istediği gibi sahaya yansıtabiliyor.

Futbolcu animasyonları, saha detayları ve ışıklandırma özellikleri PES 2010’da da gerçeğe biraz daha yakın hale getirilmiş. Oyun sırasında futbolcuların verdiği tepkiler, attıkları çalımlar ve topa vuruş hareketleri kişisel olarak ayrıntılandırılmış. Yeni tezahüratlar ve marşlarla donatılmış seyirciler, sert hareketlere, güzel gollere ve olası hakem hatalarına karşı farklı farklı tepkiler verebiliyor.