Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Üsküdar Şubesi, koronavirüs sürecinde gençler 2020 Yıldız-Z-ları Deneme Yarışması

Dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen koronavirüs süreci gençlerin eğitim ve öğretim hayatlarına da olumsuz şekilde etki ediyor. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Üsküdar Şubesi bu süreçte gençler için birbirinden güzel yarışmalar düzenliyor.
Gençler için salgındaki süreci fırsata çevirecek olan yarışmalar arasında; satranç turnuvası, bilgi yarışması, deneme yarışması, şiir yarışması, fotoğraf yarışması ve kısa film yarışması bulunuyor. Bilgi ve genel kültür ilgi alanlarının dışında gençlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun olan PUBG için de bir turnuva düzenleniyor.

BOL ÖDÜLLÜ VE SEÇENEKLİ YARIŞMALAR

Gençlerin ilgi alanına göre seçebilecekleri bir yarışmanın mutlaka olacağını belirten AGD Üsküdar Şube Başkanı Kazım Cihat Kılınçarslan, gençlerin bu yarışmalardan birine veya birkaçına başvurarak pandemi sürecinin evdeki yorgunluğuna güzel bir alternatif sağlamış olabileceklerini söyledi.

AGD Üsküdar tarafından hazırlanan yarışmalar ve ödülleri şöyle;
2020 Yıldız-Z-ları Deneme Yarışması: Z kuşağından günümüz problemlerine karşı yeni bir yorum getirmeleri beklenen deneme yarışmasında konu “Pandemilerin Sosyal, Psikolojik ve Siyasi Etkileri” olarak belirlendi. Son başvuru tarihi 1 Mart olan yarışmanın ödülleri ise şöyle; birinciye 1.000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye mansiyon ödülü. Yarışmaya katılmak için linkte bulunan formu doldurmak gerekiyor.