Anabilim Atölye Günleri

Atölye Çocuk
Atölye Çocuk

Okul Öncesi dönem olarak adlandırılan erken çocukluk dönemi, çocuğun en hızlı gelişim
gösterdiği dönemdir. Çocukluk döneminin ilk 5 yılında, her saniyede beyinde 700’e yakın yeni nöron bağlantısı oluşmakta ve beyin gelişiminin büyük bir bölümü 0-4 yaş döneminde
tamamlanmaktadır. Okul öncesi dönemindeki çocuğun deneyimleri ise beyninin çalışma şekli ve gelişimi açısından önemli rol oynamaktadır. Bu yüzden bu dönemde çocuğun etkileşimde bulunabildiği, onun gelişimini destekleyen bir ortamda bulunması çok önemlidir.
Anabilim Eğitim Kurumları olarak erken çocukluk döneminde onların gelişimlerini desteklemek için sağlayacağımız en güzel yatırımın ‘zaman’ ve ’emek’ olduğuna inanıyor 3-6 yaş grubundaki çocuklara özel “Anabilim Atölye Günleri” ile siz ve çocuklarınız ile birlikte olmayı arzu ediyoruz.
Anabilim Atölye Günleri, Yenişehir / Esenşehir Anaokulları ve Maltepe Kampüsünde aşağıda
belirtilen program çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

“Anabilim Atölye Günleri” ünlük Program Akışı
09.00 – 09.30 Okula Geliş, Atölyelere Hazırlık
09.30 – 10.30 1. Atölye
10.30- 10.45 Ara (Tuvalet Vb. İhtiyaçlar)
10.45 – 11.45 2. Atölye
11.45 – 12.00 Yemeğe Hazırlık
12.00 – 12.45 Öğle Yemeği
12.45 – 13.00 Yemek Toplanma Temizlik
13.00 – 14.00 3. Atölye
14.00 – 14.15 Ara (Tuvalet Vb. İhtiyaçlar)
14.15 – 15.15 4. Atölye
15.15 – 15.45 İkindi Kahvaltısı
15.45 – 16.00 Eve Gidiş

Bilim ve Sanat Günü
Mad Sience Bilim Atölyesi: “Çocuklar Bilim Adamı” olarak doğarlar, Çevrelerini araştırırlar, meraklarıdırlar, yılmadan aynı şeyi tekrar tekrar sonuca ulaşana kadar yapmaya devam ederler. Çocukların bu bilim adamı özelliklerini kaybetmemeleri, öğrenme meraklarının sönmemesi ve gelişmesi için deneyler yapacakları sonuçlarını keşfedecekleri atölye çalışmaları gerçekleştireceğiz.

ORFF Atölyesi: Orff Atölyesi erken dönem müzik ve ritim atölyesi olarak tanımlanır. Ünlü Alman besteci Carl Orff’un geliştirdiği küçük yaşta müzik, dil, hareket, dans ve hepsinin ortak noktası olan ritim eğitimidir. Uzman eğitimcilerimiz eşliğinde ritmin büyüsü ile zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız bir atölye çalışması düzenleyeceğiz.

Çömlek Atölyesi: Atölyemizde çocuklarımızın el göz koordinasyonu, yaratıcıkları ve hayal güçlerini geliştirirken, paylaşma ve işbirliği ile neler başarabileceklerini gözlemlemelerini sağlayacağız. Sizler için de küçük sürprizlerin olduğu atölye çalışmamızda keyifli anlara şahitlik edeceğiz.

Masal Atölyesi: Hayal kurmak biz yetişkinler kadar çocuklar için de çok önemlidir. Hayal kurmayı ve kurduğu hayallerle hikâyeye dönüştürme fırsatını yakalayacakları bir atölye çalışması gerçekleştireceğiz. Bir karakter, bir macera, sıra dışı ya da oldukça sıradan bir öykü yaratmak için izlenebilecek yolların hep birlikte keşfedildiği
çalışmalar yürütülecektir.

Teknoloji ve Yaratıcılık Günü
Kodlama / Ressam Robot Atölyesi: Bilimsel düşünmeye adım atarak, problem çözme becerilerini ve el göz koordinasyonlarını geliştirerek kendi ressam robotlarını oluşturacakları yaratıcı bir atölye çalışması gerçekleştireceğiz.

Lego Genç Mühendisler Atölyesi: Fen bilimleri, teknoloji ve mühendisliğin temellerini eğlenerek öğrenecekleri, sorgulama becerilerini geliştirecekleri deneyimleri yaşayacakları eğlenceli lego çalışmaları yaparak atölye çalışmalarını gerçekleştireceklerdir.

Geri Dönüşüm Atölyesi: Çevre bilinci oluşmasının ilk adımlarını atacağımız bu atölyemizde atık materyallerin geri dönüşüme olan katkılarını öğrenirken, öğrencilerimiz yaratıcılıklarını geliştirecekleri çalışmalar ile kendi ürünlerini oluşturacaklar.
Mutfak Atölyesi: Minik eller iş başında ! El becerilerini gelişmesine katkı sağlayacak ve yaratıcılıklarını ortaya koyarak lezzetli ürünler hazırlayacakları atölye çalışmamızda eğlenceli ve lezzetli anlar yaşayacağız.

Sosyal Etkinlik Günü
Kukla Gösterisi: Yaşıtlarıyla birlikte keyifli vakit geçirerek “Afacan Pançonun” maceralarına tanıklık edecekleri ve interaktif gösteri sunumu ile Afacan Panço’nun maceralarına dahil olacakları heyecanlı bir gösteri izleyecekler.
Kendi Kuklanı Yarat: Kuklalar ile oyun dünyasına yolculuğa hazır mısınız? Çocukların dünyasını oyunlar aracılığı ile anlamak ve kendi oyun arkadaşlarını yaratmaları için atölyemizde kendi kuklalarını yapmalarını sağlayacağız. El becerilerini desteklemek, keyifli anlarına tanık olmak bizler için de unutulmaz bir deneyim olacaktır.
Bubbles Show Gösterisi: Kabarcıklar, baloncuklar her yaşta kendisini çocuk olarak kabul eden insanların en keyifli eğlenceleri arasında yer almaktadır. Köpük, balonun içinde insan, baloncuklu yağmur ve devasa balonlar ile mutluluklarına eşlik edeceğimiz keyifli bir gösterinin bir parçası olacaklar.
Maske Partisi: Hayal etmek, farklı rollere bürünmek çocukların en temel oyun kurgularındandır. Maske Partimizde canlandırdıkları roller ile de hayallerin gerçeğe dönüşeceği bir eğlenceye ortak olacağız.

KAYIT
Ücret Bilgisi
1 Günlük atölye ücreti 130 TL + KDV dir. Bu ücretin içine
* Öğrenci kaza sigortası (Medline)
* Atölye Malzemeleri
* Öğle Yemeği – Ara Öğün dahildir.

İLETİŞİM
“Anabilim Atölye Günleri Programı” ile ilgili tüm detaylar için 0 216 415 00 00 / 1106 Gülşah YILMAZ’dan bilgi alabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Esenşehir Anaokulu Adres: Madenler Mh. Feraset Sk. No 16 Ümraniye
Yenişehir Anaokulu Adres: Site Mh. Atay Cd. No: 88 Yenişehir / Ümraniye
Maltepe Kampüsü Adres: Başıbüyük Mah. Dinçerler Sk. No: 5 A/B Maltepe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin