Anabilim Kariyer Günleri’nde gençler mesleklerini seçiyor!

Şubat ayında gerçekleşecek Anabilim Meslek Tanıtım Günleri ’nde Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner, Yönetmen Ezel Akay, Eğitimci Sait Gürsoy ve her meslekten profesyoneller öğrencilerle bir araya gelecek.

İstanbul’da çeyrek asırlık tecrübesiyle hizmet veren Anabilim Eğitim Kurumları, geleneksel Meslek Tanıtım Günleri ile LYS öncesi gençlere rehberlik ediyor. Türkiye’nin alanında başarılı isimleri, Anabilim Eğitim Kurumları Kariyer Günleri’nde öğrenciler ile bir araya gelerek, öğrencilerin meslek seçimi ile ilgili bilgi ve birikimlerini paylaşacaklar.
Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir Merkez Kampüs’te gerçekleşecek Meslek Tanıtım Günleri’nde; Eğitimci Sait Gürsoy, Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner ve Yönetmen Ezel Akay başta olmak üzere alanında uzman birçok profesyonel ve akademisyen, meslekleri ile ilgili ayrıntıları öğrencilere birinci ağızdan aktaracak.

Doğru meslek seçimi toplum için önemli
Hızla değişen çağda pek çok kişinin bu kriterleri dikkate almadan mesleğini seçtiği için yeteneklerinden uzakta, üretkenlikten yoksun, başarısızlık nedeniyle mutsuz olmuş bireylerin sayısının hızla arttığını hatırlatan Anabilim Eğitim Kurumları Lise Müdürü Seda Zeynep Aytaçlı, bu derece önemli bir kararı vermeden önce öğrencinin kendi özelliklerini bilmesi ve seçeceği mesleği tüm yönleriyle tanıması gerektiğinin önemine dikkat çekti.
Anabilim Eğitim Kurumları’nın bu noktada önemli bir misyon üstlendiğini belirten Aytaçlı, Meslek Tanıtım Günleri’nde asıl önemli olanın; uzmanların meslekleri ile ilgili tüm ayrıntıları aktararak öğrencilerin akıllarında hiç bir soru işareti kalmaması olduğunu vurguladı.
Anaokulundan üniversiteye kariyer yönetimi anlayışıyla, bir Anabilim kuruluşu olarak hizmet veren Anabilim Kariyer Akademisi’nin katkılarıyla düzenlenecek etkinlik, 12, 19 ve 21 Şubat tarihlerinde üç gün süreli olarak planlandı. FM, TM ve TS bölümlerinden 30’a yakın mesleğin uzmanları tarafından tanıtılacağı etkinlikte; ‘çalışma koşulları’ , ‘işin gerektirdiği fiziksel ve eğitimsel özellikler’, ‘olumlu ve olumsuz yanlar’, ‘maddi kazanç’ ve ‘gelecekteki durumu’ gibi konu başlıkları masaya yatırılacak.

Detaylı bilgi için:
Tülay Çığıraç – [email protected] (0212 264 71 21 / 0530 827 28 50)
Gizem Sayıl – [email protected] (0212 264 71 21 / 0531 256 08 26)

Anabilim Eğitim Kurumları hakkında / www.anabilim.k12.tr

Anabilim Eğitim Kurumları, 1987 yılında Kozyatağı’ndaki binasında ortaokul ve lise olarak eğitim-öğretime başladı. Okuldaki 18 dersliğinde yabancı dilde öğretim yapmak amacıyla üç hazırlık sınıfı açılarak, İngilizce öğretimindeki başarısıyla okulun öğrenci sayısı hızla arttı, 1992 yılında ilk mezunlarını verdi. Suadiye’de 1997 yılında Özel Anabilim İlköğretim Okulu ve Ana Sınıfı’nı hizmete açtı. 2008 – 2009 eğitim ve öğretim yılında Ataşehir’de 4 dönüm arazi üzerine kurulu yaklaşık 18.000 m2 kapalı alana sahip büyük bir yerleşke inşa etti. Yeni okul; ana sınıfı, ilköğretim ve lisesiyle Anabilim Eğitim Kurumları tek bir çatı altında topladı. Kendi öğrencilerini yetiştirmek amacıyla 2008 yılında İstanbul Anadolu yakasının en büyük anaokullarından biri olarak hizmet vermeye Anabilim Suadiye Anaokulu, 2009 yılında Anabilim Ataşehir Anaokulu, 2010 yılında ise Anabilim Çekmeköy Anaokulu hizmet vermeye başladı. Bu anaokullarını 2011 yılında Dragos Anaokulu ve 2012 yılında Koşuyolu Anaokulu takip etti. Açıldığı günden bu yana İngilizce öğretiminin yanı sıra bir ilke imza atarak ilköğretim üçüncü sınıfta ikinci yabancı dil Almanca öğretimini başlattı. 2010 yılından itibaren İspanyolca öğretimi de seçmeli ikinci yabancı dil olarak öğretilmeye başlandı. Anabilim, modern tesisleriyle, üstün teknolojik donanımıyla, seçkin ve uzman eğitimci kadrosuyla öncü bir kurum olarak SBS-LYS’de gösterdiği başarı ve verdiği mezunlarla eğitim ve öğretim hayatına devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin