Anabilim Eğitim Kurumları “Yaratıcılık Festivali”

Öğrencilerine farkındalık kazandırmayı ilke edinen Anabilim Eğitim Kurumları, çocuklar ve ailelerinin katılımıyla renkli bir organizasyona imza atıyor. Anabilim ÜYEP Ekibi imzasıyla gerçekleşecek “Yaratıcılık Festivali”, 23 Mayıs Cumartesi günü çocukların ve ailelerin katılımıyla yapılacak.

Hayata farklı pencerelerden bakan, yaratıcılıklarını keşfetmiş çocuklar yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Anabilim Eğitim Kurumları ÜYEP (Üstün Yetenekliler Programı) Danışmanı Prof. Dr. Uğur Sak, festivalin önemli bir misyon üstlendiğini hatırlatıyor. Türkiye’nin alanında en özgün müfredata sahip eğitimini verdiklerinin altını çizen Sak, bu yıl ilk kez gerçekleşecek festivalin gelenekselleşmesini arzu ettiklerini, benzer organizasyonların artmasının çocuklar için yapılmış en doğru yatırım olacağını ifade ediyor.

İstanbul ve civar illerden 1., 2., 3., 4. ve 5. sınıf öğrencilerini bir araya getirecek festival, Anabilim K. Ataşehir Kampüsü’nde yapılacak. Anabilim 3C ve 4C sınıflarının hazırladığı gösteri ile başlayacak olan organizasyon, gün boyu yapılacak yarışmalar ve ‘Gizemli Oda’, ‘Mangala’, ‘Yaratıcı Tasarım’, ‘Karikatür’, ‘Maharetli Eller’ vb. atölye çalışmalarıyla devam edecek. Yaratıcılığın akılcılıkla birleşeceği, azmin ve sabrın önemin vurgulanacağı, hayal gücünün tasarıma dönüşeceği özgün bir etkinlik olarak Yaratıcılık Festivali’nde özellikle çocukların büyük keyif alması bekleniyor.

Hamleys, Lego Education, Ponart, Akıl Atölyesi, İstanbul Go Okulu, Tek Nokta, Artdeco, Devo gibi sektörün öncü kurumlarının katılımıyla gerçekleşecek organizasyonda, tamamı Anabilim Eğitim Kurumları bünyesinde çalışan eğitmenler tarafından hazırlanan 24 etkinlik bulunuyor.

KATILIM ŞARTLARI

1. 1.Yaratıcılık Festivali’ne ana sınıfı, 1., 2., 3., 4. ve 5. sınıf öğrencileri katılabilirler.

2. 2.Her öğrenci, atölye çalışmalarına bir ebeveyn ile katılabilecektir.

3. 3.Her öğrenci için atölyeleri seçerken toplam beş tercih doldurulacaktır. Öğrenciler, tercihleri doğrultusunda üç atölyeye yerleştirilecektir.

4. 4.Atölye yerleşimleri başvuru tarihine ve kontenjana göre yapılacaktır.

5. 5.“Go”, “Robotik”, “Lego Education”, “Maria’nın Çılgın Kek-Kurabiye” atölyesine sadece öğrenciler katılabilirler.

6. 6.Öğrenciler için atölyelere katılım ücreti toplam 50 TL’dir. Öğrencimizin yanında katılacak ebeveynden ücret alınmayacaktır.

7. 7. Başvuru ücreti olan 50 TL aşağıda belirtilen hesap numarasına yatırılacak, kayıt esnasında ‘dekont no’ bölümü mutlaka yazılacaktır.

Banka ve Şube: İş Bankası Şenesenevler Şubesi

Hesap Adı: Anadolu Öğretim ve Eğitimcilik AŞ

Hesap No: 1148-642604

IBAN: TR45 0006 4000 0011 1480 642 604

8. Atölye tercihleri tamamlandıktan sonra, katılımcılara onay bilgi e-postası gönderilecektir.

9. 9.Başvuru için son tarih, 16 Mayıs Cumartesi günüdür.

İLETİŞİM

Adres : Şenol Güneş Bulvarı İkbal Caddesi Kahraman Sokak No:1 Çamlık

Kuzey Ataşehir / İstanbul

Telefon : 0216 415 00 00