“Ana Dilimiz Türkçe” Öykü Yarışması

Öykü Yarışması
Öykü Yarışması

“Ana Dilimiz Türkçe” Öykü Yarışması

Ana Dilimiz Türkçe, millî birlik ve beraberliğimizin temel taşlarından biridir. Doğa Koleji olarak gelenekselleştirdiğimiz Doğa’ya Yaz Türkiye Geneli Öykü Yarışması’nın beşincisinde bu yılın yarışma konusunu “Ana Dilimiz Türkçe” olarak belirledik.

Bu konuda ülkemizdeki 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini bilinçlendirmek, onlara toplumsal farkındalık kazandırmak, ulusal birlik ve beraberliğimizi onlara hatırlatmak üzere öykü yazmalarını isteyeceğiz. Bu konu çerçevesinde öğrencilerin yaratıcı yazma dil becerilerini geliştirmelerine fırsat tanıyacağız.

DOĞA KOLEJİ TÜRKİYE GENELİ 5. ÖYKÜ YARIŞMASI 2018 ŞARTNAMESİ

DÜZENLEYEN: Doğa Koleji

KONUSU: “Ana Dilimiz: Türkçe”

TEMA: Değerlerimiz

TÜR: Öykü

AMACI:
Ana Dilimiz Türkçe, millî birlik ve beraberliğimizin temel taşlarından biridir. Doğa Koleji olarak gelenekselleştirdiğimiz Doğa’ya Yaz Türkiye Geneli Öykü Yarışması’nın beşincisinde bu yılın yarışma konusunu “Ana Dilimiz Türkçe” olarak belirledik. Bu konuda ülkemizdeki 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini bilinçlendirmek, onlara toplumsal farkındalık kazandırmak, ulusal birlik ve beraberliğimizi onlara hatırlatmak üzere öykü yazmalarını isteyeceğiz. Bu konu çerçevesinde öğrencilerin yaratıcı yazma dil becerilerini geliştirmelerine fırsat tanıyacağız. Ödüllü yarışmamızın ön seçici kurulu Doğa Koleji Türkçe Bölümü öğretmenlerinden oluşacaktır. Ön seçici kurulun elemesinden geçerek finale kalan öyküler ünlü yazarlardan oluşan asıl jürinin değerlendirmesinden geçecektir. Her sınıf düzeyinde ilk dörde kalan öykülerin sahiplerine ödülleri düzenlenecek olan resmî törende teslim edilecektir.

HEDEF KİTLE:
Ülke genelinde devlet okullarında ve özel okullarda okuyan 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri yarışmaya katılabilir.

KATILIM KOŞULLARI
1. Türkiye genelinde tüm ilköğretim kurumlarının 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrenciler yarışmaya katılabilir.

2. Bir öğrenci yalnızca bir adet öykü ile katılabilir. Bu öykü, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve yayımlanmamış olmalıdır.

3. Gönderilen metin öykü türünde olmalıdır.

4. Öykü, word dosyasında “tahoma” yazı karakterinde 12 punto ve 1,5 satır aralığı ile yazılmalıdır.

5. Öykü en az bir, en fazla dört sayfa olmalıdır.

6. Öykü, Türkçe dil kurallarına uygun yazılmalıdır.

7. Öykünün son sayfasında öğrencinin adı-soyadı, adresi, telefon numarası, fotoğrafı ve kısa özgeçmişi eklenmelidir.

8. Yarışmaya Son başvuru 3 Nisan 2018! . Başvuru tarihinden sonra gelen öyküler dikkate alınmayacaktır.

9. Öyküler, internet üzerinden, yarışmanın başvuru sayfası olan www.dogayayaz.comadresine gönderilecektir.

10. Yarışmaya katılan öykülerin daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş olması, başkası tarafından yazılmamış ve bütünüyle başvurana ait olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş olması, daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış ve yayınlanması için izin verilmemiş olması gerekmektedir.

11. Yarışmaya gönderilen hiçbir eser dosyası iade edilmeyecektir. Doğa Koleji yarışmaya katılan öyküleri basma ve yayımlama hakkına sahiptir.

12. Yarışmaya gönderilen eserlerin, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, söz konusu eserler yarışma dışı bırakılır.

13. Yarışmanın ödül töreni 25 Mayıs 2018 tarihinde ünlü jüri üyelerinin de katıldığı resmî bir tören ile Ataşehir 3 Doğa Kolejinde yapılacaktır. Yarışma sonuçları 18.05.2018 tarihinde site üzerinden açıklanacaktır.

14. Ödüller ödül törenine bizzat gelen yarışmacıya teslim edilir. Ödül törenine katılamayan yarışmacıların genel müdürlük adresine bizzat veya velisiyle başvurarak ödülü on beş gün içinde alma hakkı vardır. Bu durum dışında başka bir kimse, yarışmacı adına ödül almayı Doğa Kolejinden talep edemez.

15. Yarışma için eser gönderenler DOĞA KOLEJİ TÜRKİYE GENELİ 5.ÖYKÜ YARIŞMASI şartnamesini aynen kabul ettiklerini beyan etmektedir.

ÖDÜLLER

Her sınıf düzeyi için birincilik, ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödülü vardır.

Birincilik Ödülü : iPad
İkincilik Ödülü : iPOD
Üçüncülük Ödülü: CANON FOTOĞRAF MAKİNESİ
Mansiyon ödülü: Okuma kitaplarından oluşan hediye paketi

YARIŞMA TAKVİMİ:
03 NİSAN 2018 BAŞVURULARIN BİTİŞİ
25 MAYIS 2018 ÖDÜL TÖRENİ

Başvuru sayfası için tıklayınız

İLETİŞİM:
GENEL MÜDÜRLÜK ADRES: Barbaros Mah. Halk Cad. Kardelen Sok. No:2 Incity C Blok Ataşehir – İstanbul
TEL: (0216) 444 36 42

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 + 8 =