Amgen Teach: Bilim İçin El Ele

Değerli Öğretmenlerimiz,

TED Üniversitesi ve European Schoolnet işbirliği ile Ankara’da yürütülen “Bilim İçin El Ele” projesi ve mesleki eğitim faaliyetlerinin 3. yılı hakkında sizleri bilgilendirmek ve eğitimlere davet etmek istiyoruz.
“Amgen Teach: Bilim İçin El Ele” Ankara’daki ve diğer illerde ki (lütfen Ankara dışındaki iller için altta verilen şartları dikkate alınız) okullarda görev yapan Fen Bilimleri, Kimya ve Biyoloji öğretmenlerinin araştırma-sorgulama tabanlı uygulamalar konusunda bilgi, deneyim ve yeterliliklerini artırmayı hedefleyen, European SchoolNet tarafından finanse edilen, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen bir projedir.
Proje kapsamında, 2016/2017 eğitim-öğretim yılı Eylül ayında her branştan 50 öğretmenle hizmetiçi eğitim faaliyetleri düzenlenecektir. Eğitimler TED Üniversitesi’nde (Kolej, Kızılay) yapılacaktır. Her branş için 1-3 Eylül ve 5-7 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek 3’er günlük eğitimlere 25’er kişilik kontenjan belirlenmiş olup, katılımcıların belirlenmesinde ön başvuru zamanı önceliği gözetilecektir.
Toplam başvuru sayısının kontenjanı aşması durumunda branş ya da tarih değişikliği önerilerini sizlere ileteceğiz. Geçen yıllarda eğitimlere katılan öğretmenlerimizin eğitimlere katılması ancak boş kontenjan kalması durumunda mümkün olacaktır.
Eğitimler için herhangi bir ücret talep edilmeyeceği gibi katılan öğretmenlere ücret de ödenmeyecektir. Ancak, eğitimler süresince katılımcılara öğle yemeği ve aralarda ikramlar sunulacaktır.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan izinler doğrultusunda eğitimlere katılan öğretmenler eğitimler sırasında izinli sayılacak ve eğitimi tamamlayan öğretmenlere Ankara MEM ve European SchoolNet onaylı sertifikalar sunulacaktır.
Projeye katılmak isteyen öğretmenlerimiz için başvurular

www.amgenteach.eu/register

 

adresi üzerinden, 25 Mayıs 2016 tarihinde başlamış olup 1 Temmuz 2016 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru sırasında sizin için uygun olan tarih aralığını ve branşı göz önünde bulundurarak, sadece bir tarih aralığı, branş, ve istenilen bütün bilgileri eksiksiz girerek kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kontenjan aşımı durumlarında branş ya da tarih değişikliği önerilerini size ileteceğiz. Lütfen aşağıda verilen notları okumayı unutmayınız.
İlginiz için teşekkürler.

Prof. Dr. Murat Günel
Proje Yürütücüsü

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için;
Gülşah Özkan: gulsah.ozkan@tedu.edu.tr
Burcu Kılıç: kilic.burcu@metu.edu.tr

Önemli Notlar:
• Kayıt işlemlerinizde TC kimlik numarası, çalışılan kurumun tam adı, ilçe, il, telefon numarası ve e-mail adresi gibi bilgilerin eksiksiz ve doğru beyan edilmesi gerekmektedir. Kayıt formundaki bilgilerin eksikliği yasal izinli-görevli sayılma, kesin kayıt yada iletişim problemlerine neden olmaktadır.
• Eğitim faaliyetlerine Ankara dışından katılmak isteyen öğretmenlerimiz bu yıl kayıt yaptırabileceklerdir. Ancak, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü dışındaki MEM’ler ile protokol mevcut değildir. O nedenle kayıt yaptırılan tarihlerde resmi izinli sayılma süreci tarafımızdan takip edilemeyecektir. Ankara dışından devlet yada özel okullarda görev yapan ve eğitimlere katılmak isteyen öğretmenlerimiz katılım için izin süreçlerinden kendileri sorumludur.
• Eğitim faaliyetlerine Ankara dışından katılımlar için proje tarafından yolluk, konaklama ve benzeri giderler ödenmeyecektir.
• Eğitim faaliyetlerine Ankara dışından katılımcılar için, talep ettikleri taktirde proje yürütücüsü imzalı davet mektubu sağlanacaktır.
• Ankara dışından katılımcılar için sadece European SchoolNet onaylı sertifikalar sunulacaktır.