AMC-8 (Mathematical Association of America) Sınavında EVRENSEL Yine Şampiyon…

EVRENSEL ’den Bir Başarı Klasiği…

Amerika’da düzenlenen Uluslararası Matematik Yarışmasında EVRENSEL KOLEJ öğrencileri  1 ALTIN, 1 GÜMÜŞ, 1 BRONZ ile 2 ONUR Ödülü  kazanarak büyük bir başarıya imza attılar. ABD’nin Lincoln şehrindeki Nebraska Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Matematik Olimpiyatı AMC-8 (American Mathematics Competitions 8) sınavı sonuçları açıklandı.

Yarışmaya katılan EVRENSEL KOLEJ öğrencileri 1 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya ile 2 öğrencimiz dünya genelinde ONUR Ödülü Almaya Hak Kazanarak toplamda 5 madalya kazanarak ulaşılması zor bir başarıya imza attılar. Kendi alanında dünyanın en prestijli Matematik Olimpiyatları arasında AMC-8 sınavı, uluslararası düzeyde ve 14 yaşından küçük öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen bir yarışmadır.

60 yıllık geleneği olan Amerika Matematik Yarışmaları (AMC), Amerika Matematik Birliği (MAA) tarafından düzenlenmektedir. Bu yarışmaların amacı, ortaokul ve lise öğrencileri arasında matematiğe olan ilgiyi artırmak ve öğrencilerin üniversite öncesindeki matematik bilgisini güçlendirmektir. Aynı zamanda öğrencilere dünya çapındaki yaşıtlarıyla yarışma imkânı sağlamaktadır.

İŞTE MADALYA KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ

American Mathematics Competitions
AMC-8 (Mathematical Association of America) Sınavında EVRENSEL Yine Şampiyon... 1