Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2012

ASD ve TÜYAP işbirliğinde bu yıl 8.’sini düzenleyeceğimiz Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışmamız için başvuru dönemi başlıyor.
 
Her yıl düzenlediğimiz ve para ödülü de verilen bu ulusal yarışma ile ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bu sene yarışma kategorilerimizi kağıt, karton ve oluklu mukavva ambalajlar ile grafik tasarım kategorilerini de ekleyerek içerik olarak biraz daha zenginleştirmeye çalıştık.
 
Yarışmamıza üniversitelerin Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri’nde lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitim gören tüm öğrencilerin katılımına açıktır. Diğer bölümlerde okuyan öğrenciler yarışmaya bireysel olarak katılamazlar; ancak, Grafik Tasarım ile Endüstri Ürünleri Tasarımı veya Endüstriyel Tasarım Bölümleri’nde eğitim gören öğrencilerle birlikte grup oluşturarak katılabilirler.
 
Son teslim tarihi 4 Temmuz 2012 olan Öğrenci Yarışmamızın Seçici Kurul Toplantısı 7 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak ve sonuçları 10 Temmuz günü açıklanacaktır.  Ödül töreni ve dereceye giren öğrencilerimizin projelerinin sergilenmesi ise ASD ve TÜYAP’ın sağlıklı işbirliğinde 20-23 Eylül tarihlerinde bu sene 18.sini düzenleyeceğimiz İstanbul Ambalaj Fuarımız esnasında gerçekleştireceğiz.
 
Birinciye 2.500 TL, ikinciye 1.500 TL ve üçüncüye 1.000 TL ödül ve 9 adet 300 TL’lik mansiyon ödüllerinin verileceği 8. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2012 hakkında daha detaylı bilgi almak için [email protected] veya [email protected] email adreslerinden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. Yarışma şartnamesi daha detaylı bilgi için tıklayınız.
 
Bu yarışma WPO – World Packaging Organisation (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından tanınmış olup; teşvik edilmektedir. Yarışmada (mansiyonlar dahil) ödüle layık bulunan projelerin sahipleri dilerlerse WPO tarafından düzenlenecek uluslararası yarışmalara katılabileceklerdir. Bu tür yarışmalarakatılım masrafları ise yarışma organizatörleri tarafından karşılanacaktır.
 
Saygılarımızla,
 
 
Ambalaj Sanayicileri Derneği