AMAZON STUDIOS İÇİN FİLM AFİŞİ DİZAYN EDİN

Amazon Studios, film yapımcıları ve senaristleri işbirliği yapmaya davet eden, geri bildirimler alarak hikayeleri daha iyi yapmak üzere kurulmuş bir online film geliştirme platformudur. Burada yaratılacak üstün projelerde, test filmler ve görsel taslakların dünya çapında büyük bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır.

 

Film yapımcıları, yazarlar ve film meraklıları için bir yaratıcılık evi olan Amazon Studios, gelişmekte olan yüksek profilli Aksiyon/Macera film projesi için poster tasarım etmek üzere sanatçıları davet ediyor. İlgilenen sanatçılar öncelikle aşağıdaki ‘Senaryolar Hakkında’ kısmını okuyarak onları en çok heyecanlandıran senaryodan birini seçmelidir.

 

Kazanan dizayn, Amazon Studios ve iki konuk jüri tarafından seçilecek; Paramount Pictures’ın dünya çapında eski pazarlama müdürü olan Arthur Cohen, UCLA Anderson School of Management’ın Doçenti ve yine UCLA de Entertainment Media & Management Institute’nün Fakülte Direktörü olan Sanjay Sood.

 

Kazanan bir kişinin, onbir adet Aksiyon/Macera projesi içerisinden seçerek dizayn ettiği bir çalışma resmi film afişi olacak. Kazanan $1000 (usd) alacak ve Amazon Studios resmi internet sitesinde ve sosyal medya kanallarında yer alacak olan tasarımıyla global tanınmışlık kazanacak.

 

Genel kazananın dışında seçilecek olan 2 finalistin yarışmaya gönderdikleri çalışmalar da Amazon Studios resmi internet sayfasında yer alacak. (İki finalisti Amazon Studios, Arthur Cohen ve Sanjay Sood belirleyecek)

 

En yüksek oyu alan bir katılımcının çalışması da Amazon Studios resmi internet sayfasında yer alacak. Oylamaya Talenthouse internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. Facebook ve Twitter hesabı olan herkes beğendiği tasarımlara oy verebilecek.

İlgilenen tasarımcılar 1 Kasım 2011 tarihine kadar Türkçe dil desteği olan uluslararası sanatçı platformu Talenthouse internet sitesinden (http://www.talenthouse.com/) yarışmaya katılabilirler.

 Amazon Studios Hakkında:

Jeff Bezos tarafından 1994 yılında Amerika’nın Seattle şehrinde kurulan Amazon.com, işe önce kitap satarak başlayan bir elektronik ticaret öncüsüdür. Bugün Amazon’da, DVD, müzik CDsi, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya, gıda, oyuncak gibi her türden ürünler satılmaktadır.

Amazon’un son yıllarda yaptığı en büyük atılım, elektronik kitap okuyucusu Kindle’ı piyasaya sürmek olmuştur. Şu anda Kindle Touch adıyla satılmakta olan cihaz, Amazon tarafından 28 Kasım 2011 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Ayrıca, Amazon internet sitesinde Kindle üzerinden okunabilecek oldukça geniş bir elektronik kitap arşivi bulunmaktadır.

Amazon.com’un sahibi olduğu bir çok şirket daha vardır, bunlar; Zappos, Amazon Studios, Amazon Web Services, A2Z Development, A9.com, Alexa Internet, Audible.com, Endless.com, IMDb, Kindle, Lovefilm, Woot.