Amatör Astronomlar Kulübü Astronomi Şenliği

Bu sene 27.si düzenlenecek olan “Mayıs Etkinliği”, kulübümüzün geleneksel hale gelen ve 1991 yılından beri her yıl mayıs ayında düzenlenen, yaklaşık 2500 kişilik katılımcı ile yıl içerisindeki faaliyetlerinin en kapsamlısıdır. 7’den 70’e herkese hitap eden, katılımcıların gökbilimle buluştukları hem eğitici hem de öğretici bir astronomi şenliğidir.

Şenliğimizde etkinlikler gündüz programı ve akşam programı olmak üzere 2 farklı zaman diliminde gerçekleşir.

Gündüz programında; çoğunlukla okul ve eğitim kurumlarını ağırlıyoruz. Bu programlarda çocuklar ve gençler için hazırlanmış atölyeler, bölümümüzde bulunan İÜ Gözlemevi gezisi, yine bölümümüz içinde yer alan ve bir nevi astronomi sineması olan planetaryumda gösterimler, bölüm öğrencilerinin ilgi çekici sunumları ve Güneş gözlemleri yer almaktadır.

Akşam programımızda ise; değerli akademisyenlerin, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin seminerlerine ve canlı konser eşliğinde gece gözlemine yer verilmektedir.

Gündüz Programımızda 7’den 70’e her yaş grubuna hitap eden;

Eğitici Atölyeler (Makrodan Mikroya, Ay’ın Evreleri, Galileoskop, Atmosferin Katmanları vb.)
Gündüz Sunumları
Tarihi Teleskop Gezisi
Astronomi Müzesi Gezisi
Teleskopla Güneş Gözlemi
Planetaryum Gösterimleri (Ücretli) olacaktır

Kurum (okul, dershane vb.) olarak katılım gerçekleştirecekseniz kurum adına yalnızca bir kişinin https://goo.gl/forms/KYQakfecP4IDss4v1 bağlantısındaki formu doldurması gereklidir.

Bireysel katılım gösterecekseniz (aileyle birlikte, arkadaşlarla veya tek başınıza) https://goo.gl/forms/7rFz3Ha0bQh3CJ4o1 bağlantısındaki formu doldurmanız gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.