ALUCRA KALKINMA VE EĞİTİM VAKFI BURS

ALUCRA KALKINMA VE EĞİTİM VAKFI BURS

Vakfımız Yönetim Kurulu tarafından Yüksek öğrenim gören öğrencilerimize 2018-2019 döneminde Vakfımızın Burs Yönergesi doğrultusunda burs verilmesi kararlaştırılmıştır.

Başvuracak öğrencilerin lisans (4 yıllık) yüksek okul veya fakülte öğrencisi olmaları yada vakıf üniversitelerinde (Özel Üniversite) tam burslu olması gerekmektedir.

Açık öğretim ve 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin müracaatları kabul edilmeyecektir.
Burs almak için müracaat etmek isteyenler, Vakfımızın www.alucravakfi.net adresindeki web sayfasında yayımlanan burs yönergesini inceleyerek yönerge ekindeki başvuru formu ile (istenen belgeler eklenerek) en geç 15/01/2019 -Salı günü mesai bitimine kadar,bağlı bulundukları köy veya mahalle derneklerine başvurmaları gerekmektedir.
Önceki yıllarda burs alan öğrencilerin de bu yıl burs alabilmeleri için müracaat etmeleri gerekmektedir.
Başvuru formunun eksik veya yanlış doldurulmasından başvuran kişi sorumlu olacaktır.

Başvurular Burs Değerlendirme Komisyonu tarafından 20/01/2019 Pazar günü incelenerek değerlendirildikten sonra burs verilmesi uygun görülenlerin isim listesi en geç 25/01/2019- Cuma gününe kadar Vakıf Yönetim Kuruluna teslim edilecektir.

Burs miktarı aylık 200,00 TL. Olup 5 ay süre ile toplam 1.000,00 TL. dır.

Burs ödemeleri, burs almaya hak kazananların başvuru formunda yazılı banka İBAN numaralarına havale yolu ile aylık ödenecektir.

İlgilenenlere saygı ile duyurulur.