Altkitap Öykü Ödülü

Altkitap Öykü Ödülü

Katılım Koşulları :

1. Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur.2. Öykü Ödülü’ne bir öykü ile başvurulur. Bir kişi birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz.
3. Öykü en çok 2.010 sözcükten oluşmalıdır. Bu sınırlamaya uymayan öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

4. Daha önce herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler başvuruda kabul edilmeyecektir.

5. Başvuruda bulunmak isteyenlerin öykülerini bir yazı programı dosyası (word, open office, notepad vb) olarak elektronik yolla ulaştırmaları gerekmektedir (e-posta içeriğine kopyalanmış öyküler türkçe karakter sorunları nedeniyle okunamamaktadır).

6. Ad, soyad, özgeçmiş, açık adres, telefon numarası, kullanımda olan bir e-posta adresi bilgileri öykünün yer aldığı dosyadan farklı bir dosyaya kaydedilmeli ya da e-posta içinde belirtilmelidir. Bu bilgileri bildirmeyen katılımcıların öyküleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

7.  Öykü Ödülü’ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir.

8. Başvurular

adresine yapılacaktır.

Ön Değerlendirme Kurulu ve Seçici Kurul:
Öyküler, Aylin Sökmen, Cem Uçan, Hande Ortaç Aksoy’dan oluşan Ön Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecek, bu değerlendirme sonucundaki nihai sıralama Adnan Kurt, Cem Uçan, Murat Gülsoy ve Yekta Kopan’dan oluşan Seçici Kurul tarafından belirlenecektir.

Dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen öyküler  tarafından bir e-kitap olarak yayımlanacaktır. Bu kitabın dışında kalan öyküler ise iade edilmeyecek ancak başka herhangi bir yerde de kullanılmayacaktır.

Öykü Ödülü’ne son katılım tarihi 11 Şubat 2011’dir.

Öykü Ödülü’nün sonuçları 15 Nisan 2011 tarihinde www.altkitap.com sitesinde açıklanacak, ‘in belirlediği tarih ve yerde düzenlenecek ödül töreniyle dereceye girenler ödüllerini alacaklardır.