altKitap Öykü Ödülü Katılımları Başladı

altKitap Öykü Ödülü için başvurular başlıyor.

Katılım Koşulları :

1. Katılım herkese açıktır. Konu sınırlaması yoktur.

2. altKitap Öykü Ödülü’ne bir öykü ile başvurulur. Bir kişi birden fazla öykü ile başvuruda bulunamaz.

3. Öykü en fazla 2.013 sözcükten oluşmalıdır. Bu sınırlamaya uymayan öyküler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

4. Daha önce herhangi bir ortamda yayımlanmış ve/veya ödül almış öyküler başvuruda kabul edilmeyecektir.

5. Başvuruda bulunmak isteyenlerin öykülerini bir yazı programı dosyası (word, 12 punto, Times New Roman) olarak elektronik yolla ulaştırmaları gerekmektedir (e-posta içeriğine kopyalanmış öyküler türkçe karakter sorunları nedeniyle okunamamaktadır).

6. Ad, soyad, özgeçmiş, açık adres, telefon numarası, kullanımda olan bir e-posta adresi bilgileri öykünün yer aldığı dosyadan farklı bir dosyaya kaydedilmeli ya da e-posta içinde belirtilmelidir. Bu bilgileri bildirmeyen katılımcıların öyküleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

7. altKitap Öykü Ödülü‘ne katılan öyküler seçici kurula yazar kimlikleri gizli olarak sunulmaktadır. Bu nedenle öykünün yer aldığı dosyada yazarın kimliğine dair bir bilginin yer almamasına dikkat edilmelidir.

8. Başvurular [email protected] adresine yapılacaktır.

Ön Değerlendirme Kurulu ve Seçici Kurul:

Öyküler, Özge Calafato, Hande Ortaç, Aylin Sökmen ve Engin Türkgeldi’den oluşan Ön Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecek; bu değerlendirme sonucundaki nihai sıralama Hakan Bıçakcı, Hakan Günday, Ece Temelkuran, Aslı Tohumcu ve Cem Uçan’dan oluşan Seçici Kurul tarafından belirlenecektir.

Dereceye giren ve yayımlanmaya değer görülen öyküler altKitap tarafından bir e-kitap olarak yayımlanacaktır. Bu kitabın dışında kalan öyküler ise iade edilmeyecek ancak başka herhangi bir yerde de kullanılmayacaktır.

altKitap Öykü Ödülü’ne son katılım tarihi 10 Mart 2013‘tür.

altKitap Öykü Ödülü’nün sonuçları 2 Mayıs 2013 tarihinde www.altkitap.net sitesinde açıklanacak, altKitap‘ın belirlediği tarih ve yerde ödül töreni düzenlenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin