Altın Boğa Kısa Film Festivali Destek Çağrısı

Merhaba! Biz İstanbul Lisesi Sinema Kulübü’yüz!

12 yıl önce ülkemizde bir ilke imza atarak düzenlediğimiz “Altın Boğa Kısa Film Yarışması”nı her geçen yıl daha büyük kitlelere ulaşma hedefiyle sürdürüyoruz. Her alanda olduğu gibi sinemanın da geleceğinin gençler olduğu bilinciyle “Türk Sinemasının Geleceği Aranıyor!” diyerek çıktığımız yolda, gençlerin konu sınırlaması olmadan çektikleri kısa filmler aracılığıyla kendilerini özgürce ifade edebilmelerini sağlıyoruz.

2003 yılından beri severek düzenlediğimiz yarışmamızı bu yıl uluslararası platforma taşımak, bu sayede farklı kültürleri sinema çatısı altında bir araya getirmek istiyoruz. Ayrıca bu yıl büyük bir atılımla yarışmamızın kapsamını genişlettik ve festival haline getirdik. Bu etkinliğimizle daha gence ulaşmayı ve gençleri sinema alanında atölye, söyleşi, panel ve film gösterimleriyle buluşturmayı hedefliyoruz. 2-4 Haziran 2015’te düzenleyeceğimiz festivalimize İstanbul Erkek Lisesi ve Pera Müzesi ev sahipliği yapacak.

Size İhtiyacımız Var, Çünkü..

Hedeflerimiz büyük! Ancak takdir edersiniz ki ülkemiz şartlarında son derece çetin bir üniversite hazırlık sürecinden geçen bir avuç gencin tek başına bunları gerçekleştirebilmesi imkansıza oldukça yakın. Bu nedenle biz de sizden, belki dünya için küçük ama bizim için büyük bir organizasyonun parçası olmanızı ve bizden yardımınızı esirgememenizi istiyoruz.

Ayrıca İEL Sinema Kulübü olarak, Ağrı’da İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygun görülen bir okula kütüphane yaptırmak istiyoruz. Bu kütüphane diğer öğrenciler tarafından da kullanılabilecek ve böylece daha zor imkanları olan arkadaşlarımıza yapacakları faaliyetlerde destek olmuş olacağız.

Fongogo’da toplanacak fon ile kütüphane, sahne-ses-ışık ve kitap basım giderleri karşılanacaktır.

Salon tadilatı 4.000 TL
Kitap 2.000 TL
Teknolojik altyapı 3.000 TL
Nakliyat 1.000 TL
TOPLAM 10.000 TL

 

TAHMİNİ BÜTÇEMİZ

Sahne – Ses – Işık 12.000 TL
Konser 8.000 – 10.000 TL
Ödüller 8.000 – 10.000 TL
Kokteyl – Yemek 8.000 TL
Ulaşım – Konaklama 10.000 TL
Kitap 3.000 TL
DVD – Broşür 2.000 TL
Afiş 2.000 TL
Diğer (Kırtasiye, araç gereç vs.) 3.000 TL
TOPLAM 60.000 TL

BİZ KİMİZ?

Biz, Türkiye’nin en köklü liselerinden İstanbul Lisesi’nin öğrencileriyiz. Kulübümüz sinemaya gönül vermiş gençlerden oluşuyor. Çalışmalarımızı hiçbir kar amacı gütmeden, gönüllülük esasına dayalı olarak sürdürüyoruz. Yarışmamızın yanı sıra, okul öğrencilerinin de sinemayla olan ilişkisini arttırmak amacıyla yıl içinde çeşitli atölye ve film gösterimleri düzenliyoruz. Her yıl birinci eğitim-öğretim devresinin sonunda gerçekleştirilen ve beş yıldır okulumuz mezunu Savaş Dinçel’in anısına onun adını verdiğimiz film haftamız da bunlardan biri. Tüm bu çabalarımız, Türkiye’nin bizim gibi sinemaya gönül vermiş gençlerinin doğru yönlendirilebilmesi ve bu alanda teşviki uğrunadır. Tek hedefimiz, gençlerin sinemaya yönelmesine ve bu alanda özgün çalışmalar yapmasına destek olmaktır.

OKULUMUZDAN BAHSETMEK GEREKİRSE

İstanbul Lisesi, daha iyi bilinen eski adıyla İstanbul Erkek Lisesi (İEL), Türkiye’nin en tanınmış ve en eski liselerinden biridir. Geçmişte Osmanlı Devleti’nin batı tarzı ilk Türk liselerinden olup, günümüzde Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyaca tanınan liselerindendir. İstanbul Lisesi’nin esasını 1884 yılında kurulan “Numune-i Terakki” teşkil etmektedir. Çanakkale Savaşı sırasında okulun 50 son sınıf öğrencisi gönüllü olarak savaşa katılmış ve tamamı şehit olarak Çanakkale Zafer Anıtı’na adlarını yazdırmışlardır. İstiklal Savaşı’nda da Sakarya Muharebesi’ne gönüllü olarak katılan öğrencilerin tamamı bu defa da “Gazi” olarak geri dönmüş, bu nedenle Atatürk onlara “Sakarya’nın Çocukları” diye hitap etmiştir. Anadolu Lisesi statüsünde olan İstanbul Lisesi, ayrıca Almanya’nın en yüksek seviyeli lisesi olan “Gymnasium” derecesinde yer almaktadır.

BİZE HALA YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ!

Projemize sadece finansal yönden destek olmak zorunda değilsiniz! Bu sayfayı sosyal ağlarda yayınlayarak ve çevrenizde paylaşarak daha fazla insana ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

http://www.fongogo.com/p/altin-boga-kisa-film-festivali-3