Ali Tatar Edebiyat Ödülleri

Ali Tatar Edebiyat Ödülleri

Ülkemizde yaşanan hukuksuzluğa karşı mücadelenin sembollerinden biri olan Ali TATAR’ın anısına düzenlenen edebiyat ödülünün ikincisi “şiir” dalında yapılacaktır.

Amacımız Ali Tatar’ı ve mücadelesini bir kez daha anarken, şiirin gelişmesine ve geniş kitlelere ulaşmasına
katkıda bulunmaktır.

Yarışmaya katılım için konu ve yaş sınırlaması olmamakla birlikte, eserlerde Ali Tatar’ın yaşamı ve hukuk mücadelesi bağlamında, insan onuru, adalet, hak ve özgürlüğü vurgulayan imge ve değerlerin göz önünde bulundurulması önerilirYarışmanın başvuru tarihi, 1 Ekim – 31 Ekim 2017 tarihleri arasındadır. Bu tarihten sonra gelecek başvurular kabul edilmeyecektir.

ALİ TATAR EDEBİYAT ÖDÜLÜ
ŞİİR YARIŞMASI
ŞARTNAME ve TAAHHÜTNAME


Katılım Koşulları

Ülkemizde yaşanan hukuksuzluğa karşı mücadelenin sembollerinden biri olan Ali TATAR’ın anısına düzenlenen edebiyat ödülünün ikincisi “şiir” dalında yapılacaktır.

Amacımız Ali Tatar’ı ve mücadelesini bir kez daha anarken, şiirin gelişmesine ve geniş kitlelere ulaşmasına katkıda bulunmaktır.

Yarışmaya katılım için konu ve yaş sınırlaması olmamakla birlikte, eserlerde Ali Tatar’ın yaşamı ve hukuk mücadelesi bağlamında, insan onuru, adalet, hak ve özgürlüğü vurgulayan imge ve değerlerin göz önünde bulundurulması önerilir.

Yarışmanın başvuru tarihi, 1 Ekim – 31 Ekim 2017 tarihleri arasındadır. Bu tarihten sonra gelecek başvurular kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılacak şiirler daha önce internet siteleri dâhil hiçbir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

Seçici kurul üyelerinin yakınları yarışmaya katılamazlar.

Yarışmaya en fazla 3 şiir ile katılım sağlanacaktır.

Her yarışmacı, eserini bilgisayarla “ariel” yazı karakterinde 12 punto ve 1,5 satır aralığı ile A4 boyutundaki kağıda yazıp, 8 nüsha olarak gönderecektir.

Eserin üzerinde ve herhangi bir sayfasında kimlik bilgileri yer almayacaktır. Bunun yerine eserin sayfasının sağ üst köşesine rumuz yazılacaktır.

Yarışmaya katılmak isteyen adaylar, şartnamenin ekinde bulunan başvuru dilekçesini dolduracaklar ve imzalayacaklardır.

Eser ve başvuru dilekçesi ayrı ayrı iki zarf içine konacak ve bu zarfların üzerine katılımcılar sadece rumuzlarını yazacaklardır.

Eserler yarışmacılara geri verilmeyecek/gönderilmeyecektir.

Yarışmanın sonuçları 19 Aralık 2017 tarihinde ilan edilecektir.

Yarışmaya katılan eserlerden dereceye giren ilk üç eser, 11 Şubat 2018 tarihinde yapılacak ödül töreninde, plaket ve kitap setiyle ödüllendirilecektir.

Dereceye giren eserler ile seçici kurulun uygun gördüğü diğer eserler, bir kitapta toplanarak Ali Tatar’ın bir sonraki anma etkinliğine kadar yayınlanmış olacaktır. Bu nedenle yarışmaya gönderilen eserlerin telif hakkı, yarışma düzenleme komitesine devredilmiş sayılacaktır.

Katılımcılar şiirlerini en geç 31 Ekim 2017 tarihine kadar, posta yoluyla, “Ayrancı PTT, PK. 2 , Güvenlik Caddesi Ayrancı-Ankara” adresine ulaştırmalıdırlar.

Yarışmaya gönderilen eserler ödül ön kurulunca bir elemeye tabi tutularak asıl seçici kurulun değerlendirmesine sunulacaktır. Bu şartname içeriğine uyumsuz olan dosyalar yarışma dışı bırakılacaktır.

Yarışma ile ilgili koordinasyon ve sekreterya için iletişim bilgileri:
Ahmet Tatar GSM: 0555 374 01 42, e posta [email protected] ve internet adresi www.yarbayalitatar.com


SEÇİCİ KURUL

Ataol Behramoğlu
Ahmet Telli
Abdullah Nefes
Mehmet Mahzun Doğan
Arife Kalender

ALİ TATAR EDEBİYAT ÖDÜLÜ BAŞVURU DİLEKÇESİ VE TAAHHÜTNAME

Yarışma Kurulu’na,

Ali TATAR Edebiyat Ödülü’ne değerlendirilmek üzere gönderdiğim ……………………………………………rumuzlu eser bütünüyle kendime aittir.
Yarışmanın şartname hükümlerini kabul ve taahhüt ederim.

Adı ve Soyadı :
Doğum Tarihi :
T.C. Kimlik No. :
Adres :
Tel :
E-posta :
Tarih :
İmza :

Yarışma ile ilgili koordinasyon ve sekreterya için iletişim bilgileri:

Ahmet Tatar Cep Tel: 0555 374 01 42

[email protected]

[email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.