ALİ RIZA ERTAN ŞİİR YARIŞMASI

      Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce bu yıl 16. si düzenlenecek olan Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü Yönetmeliği 13 maddeden oluşur:
1- Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’ne yayımlanmamış kitap oylumundaki bir dosyayla katılım sağlanır. Konu ve dize sınırlaması yoktur. Kitap oylumu taşımayan dosyalar değerlendirmeye alınmaz.
2- Açık (gerçek) isimle katılmak zorunludur.
3- Ödüle 1976 yılı ve sonrası doğumlular katılabilir.(Şiir ödülümüzü adına düzenlediğimiz Ali Rıza Ertan     35 yaşında vefat ettiğinden katılımcılarımızın da 35 yaşını geçmemiş olması jürimizin kararıdır. )  Daha önce Ali Rıza Ertan Ödülü’nde dereceye girmiş olan şairlerle, başka bir ödülü almış dosyalar yarışmaya katılamaz. .
4- Şiirler, bilgisayarda düzenlenmiş olarak 6 (altı) nüsha halinde gönderilmelidir.
5- Başvuru yazısına katılımcının adı, soyadı, kısa özgeçmişi, posta adresi , varsa e-mail adresi ve telefon numarası yazılmış olmalıdır.
6- Şiir Ödülüne son katılım 06 Mayıs 2011, cuma günü saat 17:00’ye kadardır.
7- Yapıtlar posta, kargo ile ya da elden “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 2011” Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kültür-Sanat Merkezi Uğur Mumcu Cad. No:29 -35160 Buca/İZMİR adresine ulaştırılmalıdır. Postada meydana gelecek gecikmelerden Müdürlüğümüz sorumlu değildir.
8- “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü” Töreni 2 Haziran 2011, Perşembe günü  saat 19:30’da Buca Belediyesi Kültür Sanat  Merkezi’nde düzenlenecek kokteyl ile verilecektir.                                                                                                                    9-Ödül kazananların ulaşım ve konaklamaları kendilerine aittir.                                                                                  10- Seçici Kurul; Ahmet Günbaş, Halim Yazıcı, Hidayet Karakuş, M.Kadri Sümer ve  Hüseyin Yurttaş’tan oluşmaktadır.
11- “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü” 1500.-TL. dir. Jüri değer bulduğu taktirde “Başarı Ödülü” verilebilir. Bu taktirde Başarı Ödülü 750.- TL’dir..
12- Sonuçlar 23 Mayıs 2011, Pazartesi gününden itibaren internet sitemizde ve basında yayımlanacaktır. (www.buca.bel.tr)
13- Ali Rıza Ertan şiir ödülü sekreterliğini Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kültür-Sanat Merkezi Sorumlusu Nesim Oral Yürütür.
Başarı dileklerimizle…
Nuray ÖMÜR/ Kültür ve Sosyal İşler Müdürü
BİLGİ VE İLETİŞİM:
Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
TELEFON: 0 232 420 02 32 / 420 00 96
Yarışmamızın yönetmeliği Buca Belediyesi internet sitesi www.buca.bel.tr adresinden de temin edilebilir.