Ali Ericek İlim İrfan ve Yardımlaşma Vakfı Bursu

Ali Ericek İlim İrfan ve Yardımlaşma Vakfı Bursu

Değerli Bursiyer Adayları!

2017/2018 Sezonu Burs Başvuruları 20 Ağustos 2017 tarihinde saat: 00:01’de başlayıp 20 Eylül 2017 tarihinde saat: 23:59’da otomatik olarak bitecektir.

İlk kez burs başvurusunda bulunacak olan bursiyer adayları,

Sizlere referanslar aracılığı ile verilen veya vakıf genel merkezimize bizzat gelerek edineceğiniz sınırlı sayıdaki kartvizitler üzerindeki başvuru kodlarıyla aşağıdaki adresten başvurularınızı yapabilirsiniz.

https://www.vakif.info/
Başvuru iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada kullanıcı kaydı, ikinci aşamada ise burs başvurusu otomasyon üzerinden yapılacaktır. Sadece kullanıcı kaydını oluşturup burs başvurusu yapmayan adayın başvurusu kabul edilmeyecektir.
2016-2017 burs sezonunda başvuru yapan bursiyer adayları,
Sisteme daha önce kayıt oldukları T.C Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Adli Sicil Belgesi, Aile Gelir Belgesi, Öğrencilik Belgesi ve öğrenim durumuna görede Transkript veya ÖSYM Belgesini sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Ayrıca daha önceki başvurunuzda Nüfus Cüzdanı Fotokopisi belgesi mevcut değilse bu evrakıda sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Her türlü soru ve sorunlarınız için

destek@aliericekvakfi.org.tr

adresine mail atabilirsiniz.

Telefon ile destek verilmemektedir.

 

ÖNEMLİ UYARI!

(LÜTFEN TAMAMINI OKUMADAN BAŞVURUDA BULUNMAYINIZ)

Başvuru yapan tüm bursiyer adayları aşağıda yazılı koşulları peşinen kabul eder.

 1. Üniversite İlk Kayıtlarda başarı sıralaması dikkate alınacaktır. Üniversite Hazırlık Okuyanlar 100 üzerinden en az 80, Üniversite okuyanlar için 4 üzerinden en az 2 not ortalamasını sağlamak zorundadır. Üniversite ilk kayıtlarda başarı sıralamasına göre vakıf yönetiminin takdir ettiği başarılı öğrencilere burs verilecektir. İlk, orta ve lise seviyesinde başvurularda karne notu ortalaması olarak 100 üzerinden en az 80 not ortalamasını sağlamak zorundadır.
 2. Adli sicili bozuk öğrencilere burs verilmeyecektir.
 3. Başvuru esnasında belirtilen banka IBAN bilgileri kesinlikle öğrenciye ait olacaktır. aileden birinin IBAN nosu ile başvuru kabul edilmeyecektir.
 4. Vakfın gayesine uygun olmayan fakülte/bölüm öğrencileri ile açıköğretim ve uzaktan öğretim gören öğrencilere burs verilmeyecektir.
 5. Başvurular, internet üzerinden www.vakif.info web adresindeki otomasyon sisteminden vakıf merkezimizce yapılacak olan ön görüşme sonrasında size verilen burs başvuru kodu vasıtasıyla yapılacaktır.
 6. Başvuru için güncel resminiz gerektiğinden webcam özelliği olan bir bilgisayar ile başvuru yapılacaktır.
 7. Başvuru esnasında istenilen tüm belgeler eksiksiz olarak taratılıp otomasyon üzerinde her bir belgenin ilgili bölümüne yüklenecektir. İstenilen evrak ile otomasyona yüklenen evrak uyuşmadığı takdirde başvuru geçersiz sayılacaktır. Otomasyon sistemine yüklenmesi istenen belgeler:
  • Kimlik Fotokopisi – TC Kimliğinin önlü arkalı fotokopisi
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği – www.turkiye.gov.tr üzerinden e-devlet şifresiyle pdf formatında alınabilir. Yahut nüfus müdürlüklerinden alınabilir.
  • Öğrenci Belgesi – İlgili okulun öğrenci işlerinden ıslak imzalı olarak alınacaktır.
  • Not Belgesi (Transkript Belgesi) – İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyesi için karne fotokopisi, Yükseköğrenim için üniversitenin öğrenci işlerinden ıslak imzalı/mühürlü olarak vakıfa beyan edilecektir.
  • Aile Gelir Durumu Belgesi – Çalışanlar için güncel maaş bordrosu, esnaflar için vergi beyannamesi, çalışmayanlar için ailenin bağlı olduğu muhtardan fakirlik belgesi veya Ailenin SGK’dan hiçbir geliri olmadığına dair belge şeklinde vakıfa beyan edilecektir.
  • Adli Sicil Belgesi – www.turkiye.gov.tr üzerinden e-devlet şifresiyle pdf formatında alınabilir. Yahut nüfus müdürlüklerinden alınabilir.
  • ÖSYM Belgesi – Üniversiteye ilk kez kayıt olanlar için alınacaktır. ÖSYM sınav sonuç belgesi ve yerleştirme belgesinin birlikte beyan edilmesi gerekmektedir.
  • Ailesi ERPİLİÇ ve bağlı kurumlarında çalışanlarından olanlar sadece bu belgeyi otomasyona yüklemeksizin ayrıca belgelendirerek vakıf adresimize ulaştırmak zorundadır.
 8. Başvuru bittiğinde bursiyer adayı otomasyon üzerinden A4 ebatındaki başvuru formunu çıktı alarak imzalayacaktır. Hazırlanan tüm belgelerin asılları aşağıdaki vakıf adresimize kargo yoluyla veya elden ulaştırılacaktır. Alıcı ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecektir.
  • Vakıf Genel Merkez Adresimiz:
   Ali Ericek İlim İrfan ve Yardımlaşma Vakfı
   Seyit Mah. Mudurnu Caddesi No:18 Merkez/Bolu
 9. Online başvuru sonrasında istenilen belgelerin tamamı elden veya kargo yoluyla ıslak imzalı olarak (e-devletten alınanlar hariç) tarafımıza zamanında ulaşmayan yahut eksik ulaşan başvurular uyarılmaksızın geçersiz sayılacaktır. Bu sebeple istenilen belgelere ihtimam gösterilmesi ve takibinin iyi yapılması siz bursiyer adaylarımızın menfaatine olacaktır.
 10. Yapılan her burs başvurusu kesin olarak burs bağlanacağı anlamına gelmez.
 11. Yapılan incelemeler sonunda bursiyerliği kesinleşenler Ekim ayı içerisinde otomasyon üzerinden öğrenilebilecektir.
 12. Eksik ya da yanlış beyanda bulunan bursiyer adaylarının başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu konuda yasal sorumluluk bursiyer adaylarına aittir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.