Alan Uzmanlarıyla Ölçek Geliştirme ve Uyarlama Kültürüne Yolculuk II

Ölçek Geliştirme

TÜBİTAK tarafından 2237-A kapsamında desteklenen “Alan Uzmanlarıyla Ölçek Geliştirme ve Uyarlama Kültürüne Yolculuk II” projesine başvurular başlamıştır. Proje 18-24 Ekim 2018 tarihleri arasında Bursa ilinde gerçekleştirilecektir.

Projede; eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme temel alanında doktora yapan ve tezlerinde ölçek geliştirme, uyarlama ve/veya meta analiz çalışmaları planlayan 24 araştırma görevlisi ile gerçekleştirilecektir. Projeye katılacak olan araştırma görevlilerinin doktora yeterlik sınavında başarılı olması, tez önerisinin kabul edilmesi ve kabul edilen bu önerinin ölçek geliştirme uyarlama ve/veya meta analiz çalışmalarını içeriyor olması şartlarını sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda projeye başvuracak değerli katılımcıların aşağıdaki şartları sağlaması beklenmektedir:

• Araştırma görevlisi olarak çalışıyor olmak,
• Eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme temel alanında doktora yapıyor olmak,
• Doktora tezlerinde ölçek geliştirme, uyarlama ve/ veya meta analiz çalışmalarını kullanıyor olmak.

Katılımcıların daha önce böyle bir eğitim almamış olmalarına özen gösterilecektir. Proje katılımcılarının disiplinler arası işbirliğini ve iletişimi destekleyecek şekilde farklı çalışma alanlarından ve Türkiye’nin faklı bölgelerindeki üniversitelerden seçilmesi planlanmaktadır. Proje katılımcılarının seçiminde kız ve erkek sayısının yakın olmasına özen gösterilecektir.
Etkinliğin web sitesi üzerinden yapılacak başvurularda seçim, adayların başvuru ve tez önerisi formunda verdikleri bilgilere göre gerçekleştirilecektir. Katılımcıların konaklama ve yemek masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Eğitimlerin uygulamalı olarak gerçekleştirilecek olması nedeniyle katılımcıların projeye bilgisayarları ile birlikte katılmaları gerekmektedir.

Başvurmak için http://oguy.uludag.edu.tr web adresimizi ziyaret ederek başvuru formunu indirip doldurmanız ve [email protected] adresine göndermeniz gerekmektedir. Başvurular 8 Eylül 2018 tarihine kadar devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin