Ana SayfaÖzel Ders BlogAksaray'da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Aksaray’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Aksaray’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

  • Aksaray Üniversitesi: Aksaray Üniversitesi, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Aksaray Üniversitesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında yapılmaktadır.
  • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): KYK, Türkiye’de lisans ve ön lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. KYK bursu, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. KYK burs başvuruları, her yıl Eylül ayında KYK’nın web sitesinden yapılmaktadır.
  • Aksaraylılar Vakfı: Aksaraylılar Vakfı, Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Aksaraylılar Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
  • Aksaray Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): AKAV, Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. AKAV burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
  • Aksaray Kültür ve İlim Vakfı (A.K.İ.V.): A.K.İ.V., Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. A.K.İ.V. burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
  • Aksaray Üniversitesini Destekleme Vakfı: Aksaray Üniversitesini Destekleme Vakfı, Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Aksaray Üniversitesini Destekleme Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
  • Durak Menzil Kültür Eğitim ve Dayanışma Vakfı: Durak Menzil Kültür Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Durak Menzil Kültür Eğitim ve Dayanışma Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
  • Fatih Eğitim ve Kültür Vakfı: Fatih Eğitim ve Kültür Vakfı, Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Fatih Eğitim ve Kültür Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
  • Fatma Dicle ve Ramazan Dicle Yardımlaşma Vakfı: Fatma Dicle ve Ramazan Dicle Yardımlaşma Vakfı, Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Fatma Dicle ve Ramazan Dicle Yardımlaşma Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.

Bu kurum ve kuruluşlar tarafından verilen burslar, genellikle maddi duruma, başarı durumuna ve diğer kriterlere göre değerlendirilmektedir. Burs başvuruları için gerekli belgeler, kurum ve kuruluşlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Aksaray’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar şunlardır:

  • Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO): ATSO, Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. ATSO burs başvuruları, her yıl Eylül ayında ATSO’nun web sitesinden yapılmaktadır.
Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.