“AKLIMA BİR FİKİR GELDİ” YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

“AKLIMA BİR FİKİR GELDİ” YARIŞMASI ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLİYOR

RATEM tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Aklıma Bir Fikir Geldi” Üniversiteliler arası Korsanla Mücadele amaçlı İletişim Fikirleri Yarışması Ödülleri törenle veriliyor

19 Aralık 2012 Çarşamba akşamı İstanbul Edition Hotel Balo Salonunda düzenlenecek, kültür sanat, basın yayın, radyo-televizyon, reklam ve akademik dünyadan önemli isimlerin bir araya geleceği törende, radyo-televizyon ve gazete-dergi alanlarında dereceye giren 10 eserin sahibi 22 öğrenciye ödülleri verilecek.

Ekim-Aralık 2012 tarihleri arasında başvuruların alındığı, tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, radyo, televizyon, gazete ve dergi mecralarında yayınlanacak nitelikte, toplumda telif bilincini arttırmaya yönelik, korsanla mücadele amaçlı iletişim fikirleri yarıştı.

Seçici Kurulu’nda Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN, RTÜK Üyesi Hülya ALP, Yönetmen Reis ÇELİK, TRT Yapım Koordinatörlüğü Müdürü Ümmihan ÇETİN, Orhan GENCEBAY, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Dursun GÜLERYÜZ, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf GÜRSOY, Radyo Programcısı Mansur EL SABAH ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdür Yardımcısı Özgür SEMİZ’in bulunduğu yarışmada, bu yıl 53 üniversiteden 750’nin üzerinde öğrenci tarafından hazırlanan ve ön elemeden geçen, birbirinden yaratıcı 500’e yakın eser yarıştı.

Saat 18.00’de kokteyl ile başlayacak, “En Başarılı İletişim Fikri” Radyo, Televizyon ve Gazete-Dergi alanlarında üç ayrı kategoride ödüllerin verileceği gecede, dereceye giren eser sahibi öğrencilere Televizyon dalında birinci esere 4 bin, ikinci esere 3 bin, üçüncü esere 2 bin; Radyo dalında birinci esere 2 bin, ikinci esere bin beş yüz, üçüncü esere bin; Gazete-Dergi dalında ise birinci esere 2 bin, ikinci esere bin beş yüz, üçüncü esere bin Lira para ödülleri de verilecek.

RATEM

www.ratem.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin