AKILLI BESİN PİRAMİDİ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması

PROJE AMACI: Biz bu proje yoluyla besin zinciri konusunu anlamakta güçlük çeken arkadaşlarımız için bu konuyu görsel ve işitsel materyaller kullanılarak daha anlaşılır ve ilgi çekici hale getirebilmeyi amaçladık.

PROJE HEDEFİ: BESİN ZİNCİRLERİNİN BAŞLANGICINDA ÜRETİCİLERİN BULUNDUĞU ÇIKARIMININ YAPILMASI.BESİN ZİNCİRİNDEKİ TÜKETİCİLERİN ENERJİ İHTİYACINI ÜRETİCİLERDEN KARŞILADIĞININ AÇIKLANMASI.BESLENME VE ENERJİ AKIŞI AÇISINDAN ÜRETİCİLER VE TÜKETİCİLER ARASINDAKİ İLİŞKİNİN AÇIKLANMASI.

PROJE ÖZETİ: Anlaşılması zor görünen yaşam döngüsünün ve canlılar arasındaki besin zincirinin dikkat çekici, renkli figürlerle ve açıklayıcı sesli anlatımla desteklenerek öğrenciler için çok daha zevkli ve anlaşılır hale getirileceği sonucuna varılmıştır.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: Öncelikle camdan dört bölümlü besin piramidi hazırladık.Bu piramidin en alt katına üreticiler grubuna giren bitki maketlerini,2. katına bitkilerle beslenen hayvan maketlerini,3. katına bu hayvanlarla beslenen hayvan maketlerini,4.katına ise hem bitki hem de hayvanlarla beslenen canlı maketlerini yerleştirdik.Piramidimizin içine elektrik kabloları döşeyerek ampüller yerleştirdik.Piramidimizin iç ve dış cephelerini renkli elişi kağıtlarıyla kaplayıp,dış cephelerine her kattaki canlı grubuna ait resimler yerleştirdik.Her bölümle ilgili bilgi vermek amacıyla ses kayıt cihazına çekim yaptık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin