AKIL ÇEMBERİ ETWİNNİNG PROJESİ

‘Akıl Çemberi’ adlı eTwinning projesi 10 Türk ortakla yürütülen bir projedir. Projemiz Aralık ayında başlayıp Nisan ayında bitecektir. Projemiz 6 ile 12 yaş arasına yöneliktir.
Projemizde, Mandala, Tangram, Origami, Sudoku, Kodlama ve Resfebe etkinlikleri ile öğrencilerin zeka potansiyellerini farketmelerini sağlamak, akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık ve ipuçlarını kullanabilme gibi becerileri kazandırmayı amaçladık.

Ayrıca web 2.0 araçlarını kullanabilme becerisi kazanmalarını, eğlenceli ve eğitici vakit geçirmeyi hedeflemekteyiz. Boş zamanlarını verimli kullanabilme bilinci geliştirmeyi hedefledik. Öğrencilerimizin teknoloji bağımlılığından uzak tutacak faaliyetlerle tanıştırmaya çalıştık.

Proje sürecinde ,öğrencilerimiz hem çok keyif aldılar, hem de becerilerini geliştirdiler. Birçok web 2.0 aracıyla tanıştılar. Araçları etkinlik yaparken büyük bir merak ve heyecanla çok kısa sürede öğrendiler. Yeni şeyler öğrenmenin mutluluğunu yaşayarak ,çalışmaları hevesle tamamladılar. Proje ortaklarımıza ve tüm katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz.