Airpreneurs Programı

Airpreneurs Programı

avacılık ve uzay sektörünün lideri Boeing’in, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile birlikte geçen yıl başlattığı, üniversite öğrencilerine yeni fırsatlar sunan Airpreneurs Programı bu sene de son hızla devam ediyor.

Üniversite öğrencilerini havacılık alanında yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla yola çıkılan “Airpreneurs” programı 2 günlük girişimcilik eğitimlerinden ve jüri seanslarından oluşuyor.

Ventures&Mentors League kurucusu ve ODTÜ öğretim görevlisi Ufuk Batum’un girişimcilik ve iş modeli geliştirme eğitimlerini alan öğrenciler program sonunda fikirlerini yarıştırıyor olacaklar.

6 şehirde 6 hackathon’un yapılacağı programda her şehirde seçilen birinci gruplar Mayıs ayında İstanbul’da 2 günlük hazırlık atölyelerinin ardından Büyük Final’de yarışıyor olacaklar.

Kazanan takım 3 aylık inkubasyon sürecine dahil olarak Girişimcilik Vakfı
mentorlarıyla fikirlerini hayata geçiriyor olacaklar.

Kimler Katılabilir?
Airpreneurs Programı’na katılacak olan gençlerin Türkiye’deki herhangi bir üniversitede okuyor olması gerekmektedir. Katılımcılar her bölümden ve her sınıftan olabilirler. Başvurular bireysel olarak alınacaktır. Gruplar eğitim günü eğitmenimiz Ufuk Batum tarafından oluşturulacaktır. Grup olarak katılmak isteyenlerin bireysel başvurup eğitim gibi gruplarını iletmeleri yeterlidir.

Airpreneurs Programı’na katılmak için herhangi bir girişimcilik deneyiminizin
olmasına gerek yoktur. Fikir ve iş modeli eğitim süresinde bulunacaktır. Fikir ile başvuru almıyoruz.
*Programın her iki gününe tam zamanlı katılım zorunludur.

https://www.airpreneurs.org/