Ailemle Okuyorum eTwinning Projesi

Günümüzde, ülkemizde ve dünyada teknolojinin gelişmesi ile kitap okuma oranı iyice azalmıştır. Eğitim seviyesi yüksek olan ülkelerde kitap okumak bir alışkanlıktır. Kişi başına okunan kitap sayısı ülkemizle kıyaslanamayacak derecededir. Amacımız kitap okumayı ailelerle beraber çocuklara sevdirmektir. Aileler çocuklar için modeldir, onlar ne yaparsa çocuklar da ailelerinden görerek sosyal öğrenmeyi gerçekleştirir. Bizlerde sizlerin de kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasında ailelerin önemini vurgulamak istiyoruz.
Hem ailelerin hem öğrencilerin kitap okumasını sağlamak amacıyla “Ailemle Okuyorum” projesini uygulamaya gerek duyduk. Projemiz sayesinde pek çok kitap okuduk etkinlikler yaptık. Kitap kapağı tasarımları, kıtap ayracları yaparak sanatsal etkinliklere yer verdik. Çocuklar severek eğlenerek etkinliklerimize katıldı ve ailelerle birlikte her akşam okuma saatleri oluşturdular. Okuduğunu anlayan, yorumlayan, değerlendiren, yeni çıkarımlarda bulunan yeni ürün tasarlayan , düşünen, eleştiren kitaplarla büyüyen yeni nesil için tüm çabamız.

Okumak insan için en kolay ve etkili öğrenme yoludur. Hayalleriniz varsa kitap okuyun unutmayın her şey hayal etmekle başlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 − fifteen =