Aile İşletmelerinin Kurumsal Yönetim İlkeleri

Eğitimin Amacı

İşletmelerinin yönetiminde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri ile katılımcılara yardımcı olmak. Aile İşletmelerinin daha uzun ömürlü olmalarını sağlamak ve ileriki nesillere sorunsuz bir şekilde aktarılması için gerekenleri tespit etmek. Aile İşletmelerinin Kurumsal Yönetim İlkelerine göre yönetilip yönetilmediklerini tespit etmek.

Kimler Katılmalı?

Aile İşletmesi olanlar, Aile İşletmelerini Kurumsal Yönetim İlkelerine göre yönetmek isteyenler, Aile İşletmelerini ilerki kuşaklara götürmeyi hedefleyenler ve bunları nasıl yapacaklarını bilmeyenler katılabilir.

Eğitim Konuları

Aile İşletmesi Kavramı Nedir ?
Kurumsallaşma Kavramı Ne Anlama Gelir ?
Aile İşletmelerinde Kurumsallaşma Ne demektir ?
Kurumsal Yönetim İlkeleri Nelerdir ?
Kurumsallaşma Şirket Yönetimi İçin Olmazsa Olmaz Mıdır ?
Aile İşletmelerinde Kurumsal Yönetim İlkeleri Ne Kadar Geçerlidir ?
Aile İşletmelerinde Nepotizm Ne Demektir ?
Aile İşletmelerinde Örgüt Geliştirme Nasıl Olur ?
Aile İşletmelerinde Çatışma Yönetimi Nedir ve Nasıl Üstesinden Gelinir ?
Aile İşletmelerinde Bir Sonraki Nesle Devirde Karşılaşılan Sorunlar nelerdir ?
Aile İşletmelerinde Yeni Nesil Yönetime Nasıl Hazırlanmalıdır ?
Aile İşletmelerinde Etkin Yönetimin Firma Performansı Üzerine Etkileri nelerdir ?

YRD. DOÇ. DR. Murat Çemberci Hakkında
1980 İstanbul doğumlu olan Murat Çemberci, 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra, 2003 yılı başında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Fakültesi Strateji Ana Bilim Dalı’nda İşletmelerde Yönetim Stratejileri Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Yüksek Lisans eğitimi süresince firmaların öğrenme yetenekleri, örgütsel öğrenme, teknolojik öğrenme ve öğrenmenin firma performansı üzerine etkisini araştıran çeşitli çalışmalar yaptı ve seminerler verdi. 2006 yılında “Örgütsel Öğrenmenin Ar-Ge Takımlarının Başarısına Etkisi” isimli Yüksek Lisans tezini savunarak İşletmelerde Yönetim Stratejileri alanında Strateji Uzmanı oldu. 2006-2007 yılları arası akademik çalışmalarına Tübitak’ta devam eden Murat Çemberci, Avrupa Birliği KOBİ Destek Projesi kapsamında “KOBİ’lerde Maliyet Minimizasyonu Hedefli Optimizasyon Çalışması” nda Proje Yoneticisi olarak çalıştı. Bu süre zarfında Uluslararası nakliye firmalarının maliyet yapıları baz alınmak sureti ile İspanya’da bulunan Institute of Itene’ de çeşitli incelemerde bulundu.

Tarih : 12 Aralık 2013 (Perşembe) 10:00-17:00 saatleri arası.

Süre : 7 Saat

Adres : Halaskargazi Cad. Çifkurt Apt. No:226 K:1 Şişli / İstanbul (Şişli Camii Karşısı)

Ücret : Tek kişilik katılım 200 TL (KDV dahil). 3 kişi ve üzeri katılımlara 175 TL (KDV dahil). İGED üyelerine 150 TL (KDV dahil).

Kontenjan sınırlıdır.

Detaylı bilgi, sorularınız ve kayıt için 444 4 331 ya da +90 (530) 923 45 32 numaralarını arayabilir, info@igedakademi.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.