Ana SayfaÖğretmenlere Yönelik EtkinliklerAğrı’da öğretmenler için "İyi Örnekler Projesi" yarışması

Ağrı’da öğretmenler için “İyi Örnekler Projesi” yarışması

Ağrı Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İyi Örnekler Projesi” yarışması, 3 Ekim-30 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuruları kabul edecek. Yarışmaya, Ağrı’da görev yapan tüm idareci ve öğretmenler katılabilecek.

Yarışmanın amacı, eğitim-öğretim alanında uygulanan özgün ve modern ders tasarımları, öğrenme materyalleri ile iyi uygulama örneklerinin belirlenmesi ve yaygınlaştırılmasını sağlamaktır.

Yarışmaya başvurular, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün web sitesi veya sosyal medya hesaplarından temin edilebilecek başvuru formları aracılığıyla yapılacak.

Yarışmanın toplamda 19 kategorisi bulunmaktadır. Bu kategoriler şu şekildedir:

Ders Planı ve Materyalleri
Öğretim Yöntem ve Teknikleri
Öğrenci Performansının Değerlendirilmesi
Öğretmen-Öğrenci İletişimi
Okul-Aile İş Birliği
Okul Kültürü ve Etkinlikleri
Okul Yönetimi
Sosyal Etkinlikler
Spor Etkinlikleri
Teknolojinin Eğitimde Kullanımı
İnovatif Uygulamalar
Sürdürülebilirlik
Diğer
Yarışmanın değerlendirmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir jüri tarafından yapılacak. Jüri, projelerin özgünlüğü, uygulanabilirliği, etkililiği ve yenilikçiliği gibi kriterlere göre değerlendirecektir.

Yarışmanın kazananları 24 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak. Dereceye giren projelere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli ödüller verilecektir.

Yarışmaya katılmak isteyen öğretmenlerin, başvuru formlarını 30 Ekim 2023 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.