Ana SayfaeTwinning Öğretmen Projeleri"AĞAÇLAR SESSİZ BİLGELER" eTwinning Projemiz Sona Eriyor

“AĞAÇLAR SESSİZ BİLGELER” eTwinning Projemiz Sona Eriyor

“İnsanlar ağaçlardan ders almalıdırlar, onlar ne üzerinde barınan kuşların, ne gölgelerinde yatan insanların, ne de verdikleri yemişin hesabını tutarlar.”
-Mevlana-

Teknolojinin gelişmesi ve sanayileşmenin artması ile günümüzde insanlar doğadan kopuk, ağaçlardan uzak bir hayatı benimsiyorlar. Pek çok insan gördüğü ağacın hangi türe ait olduğunu bilmiyor.

Bu proje ile öğrencilerle birlikte ağaç türlerini keşfederken, onlara sanatsal ve estetik bir bakış açısı kazandırmak, doğa ile iç içe olmanın faydalarını keşfettirmek, doğaya saygı bilincini arttırmak oldu hedefimiz. Proje kapsamında karma takımlar oluşturarak birlikte bir hikaye yazdık ,Şiir yazdık, yazdığımız şiirleri seslendirdik, afiş ve logo tasarladık.Ağaç türlerini tanıdık ve bu ağaç türleri hakkında bir e-kitap oluşturduk. Okul bahçemizde bulunan ağaçları inceledik, topladığımız ağaç parçaları, kozalak vb ile sanatsal kolajlar oluşturduk. Ağaç ile ilgili şarkılar söyledik, okul bahçemize ağaç diktik ve bakımlarını yaptık. Fotoğraf yarışması düzenledik ve birbirinden güzel fotoğraflar çektik. Tüm bu etkinlikleri gerçekleştirirken web2 araçlarını kullanmayı öğrendik ve öğrendiklerimizi uyguladık.

 

c5667feac opt

 


https://www.storyjumper.com/book/read/122360332/NE-YAPRAKLI-AALAR
https://read.bookcreator.com/xRfALcI1j6SQjuqGIUZmWKwyjc53/tqSsrTFLTvKUd35Uhq5bnQ