Afyon Eğitim Vakfı burs müracaatları

AFYON EĞİTİM VAKFI BURS MÜRACAAT ŞARTLARI

Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı veya Afyonkarahisar doğumlu ön lisans ve lisans öğrenimi gören öğrencilere dokuz ay (EKİM – HAZİRAN) boyunca burs vermektedir.

Afyon Eğitim Vakfına burs müracaatları internet üzerinden alınmakta ve bursiyerler bir program yardımıyla objektif kriterlere göre belirlenmektedir. Bursiyer belirleme kriterlerimiz WEB sayfamızda yayınlanmıştır.

Bursiyer belirleme sonuçları yine WEB sayfamızda yayımlanmaktadır.

Bursiyer olmak üzere sıralamaya giren bursiyerlerimizden istenen belgeler e-postalarına gönderilmektedir. Belirtilen tarihe kadar belgelerini teslim edenler bursiyer olmaya hak kazanırlar.

Belgesini teslim etmeyenler ile burs müracaatlarındaki beyanları ile ilgili belge getiremeyenlerin yerine sıradaki müracaatçılardan belgeleri istenir.

Burs için müracaat edenlerin Kredi Yurlar Kurumu (KYK) haricinde burs almamaları gerekmektedir.

Başka bir vakıf veya dernekten burs aldığı tespit edilenlerin bursları kesilir ve daha önce ödenmiş burs miktarı yasal olarak kendilerinden tahsil edilir.

Afyon Eğitim Vakfı bursiyerleri, her yıl transkriptlerini elden teslim ederler ve zayıf dersleri olmadığı sürece mezuniyetlerine kadar bursları devam eder.

Afyon Eğitim Vakfı olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar yüksek öğrenim gören muhtaç ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize başarılı olmak şartı ile karşılıksız olarak parasal yardım yapılmaktadır. Afyon Eğitim Vakfı başarılı ancak maddi yetersizlikler nedeni ile hakettikleri eğitimi alma gayretinde olan öğrencileri seçerek burs yardımları yapmaktadır. Burs miktarı genelde her yıl günün ekonomik durumuna göre belirlenip artırılarak öğrencilerimize yansıtılmaktadır. Bu yıl verilecek olan tutar 200 TL dir. Bursumuz yılda 9 ay verilmektedir.

Afyonkarahisar Eğitim Vakfı

Adres -DÖRTYOL MAHALLESİ 2078 SOKAK NO:11 AFYON TİCARET VE SANAYİ ODASI A BLOK KAT:3 AFYONKARAHİSAR

Telefon:0272 213 60 36
Fax:0272 213 60 36
E-mail:bilgi@afyonegitimvakfi.org – afyonegitimvakfi@hotmail.com