Adıgüzel Okulları Robotik ve Kodlama Kursları

Adıgüzel Okulları Robotik ve Kodlama Kursları

Adıgüzel Akademi çatısı altında 28 Ekim Cumartesi’den itibaren “Robotik ve Kodlama” kurslarımız başlıyor. Geleceğin eğitim dili olan “Robotik ve Kodlama” ile öğrenciler bir yandan eleştirel düşünme biçimlerini geliştirirken diğer yandan da problem çözme, araştırma, geliştirme ve modelleme yaparak hem eğleniyorlar hem de öğreniyorlar.

Ortaokul düzeyindeki eğitimlerde; Temel Robotik Bilgisi-Tasarım ve Modelleme-Temel Kodlama Bilgisi-Orta Düzey Robotik Bilgisi-Kişiye Özgü Tasarım ve Modelleme ile Orta Düzey Kodlama Bilgisi verilmektedir.

Not: Yıllık kurs bedeli 1600 TL olup son ödeme Nisan 2018’de bitecek şekilde taksitlendirme yapılabilir.

Robotik ve Kodlama Hakkında

Nesnelerin internete bağlanmaya başladığı ve birbiriyle iletişime geçtiği bir zamandayız. Akıllı evler, akıllı şehirler ve akıllı araçlar hayatımıza girmeye başlamıştır. Bu gelişmelere paralel olarak yakın gelecekte şuanda var olmayan bir çok yeni meslek ortaya çıkacaktır ve şuanda var olan bir çok meslek grubuna artık ihtiyaç kalmayacaktır. Yüksek teknolojili ürünler üreten bir toplum olma yolunda; ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, etkin bir rol oynayacaktır. Bu sebeple çocuklarımızın 21. Yüzyıl becerileri ile donatılması oldukça önemlidir. Dünyada yapılan bilimsel çalışmalar robotik bilimi ve eğitiminin bu becerilerin gelişmesinde ve geleceğin inşasında oldukça etkili olduğunu göstermektedir. Robotik eğitimi alarak robot yapmayı öğrenen çocukların kendine güvenleri, öz saygıları, yaratıcılıkları ve bilimsel süreç, eleştirel düşünme, problem çözme, iletişim ve işbirliği becerileri yani 21. yüzyıl becerileri diye adlandırılan becerileri gelişmektedir. Robotik bilimi ile büyüyen çocuklarımız, çevresindeki problemler için kendi çözümlerini üretebilen, algoritma ve kodlama bilen kendi ürünlerini ortaya çıkarabilen bireyler olarak yetişmektedirler.

Anasayfa