ADC Ödülleri

Katılım Koşulları

Profesyoneller:
Dünyanın her yerinden katılımcıya açık olan yarışmaya başvuracak işlerin ilk kez, 7 Şubat 2011 – 6 Şubat 2012 tarihleri arasında üretilmiş olması isteniyor. Başvurular, söz konusu eserin yaratıcılık ya da üretim safhalarına dahil olmuş herhangi bir şirket veya şahıs tarafından yapılabilecek.

Öğrenciler:
91. ADC Ödülleri’ne; Reklamcılık, Grafik Tasarım, Fotoğraf, İllüstrasyon, Yeni Medya alanlarında öğrenim gören lisans, yüksek lisans veya sürekli eğitim programı öğrencileri, ‘Bütünleşik Tasarım’ dışında diğer tüm kategorilerde başvurabilecekler. Öğrenciler de profesyoneller gibi aynı büyük ödüllere (Altın, Gümüş, Bronz) sahip olabilecek, New York sergisi ve diğer gezici sergilerde yer alacak, tüm ilgili reklam ve promosyon materyallere dahil edilecekler.

Yarışma Takvimi
20 Ocak 2012 – Tasarım, Hareketli Görüntü, Fotoğraf, İllüstrasyon ve Etkileşimli Tasarım kategorileri teslim tarihi
27 Ocak 2012 – Öğrenci başvuruları için teslim tarihi
10 Şubat 2012 – Reklamcılık ve Bütünleşik Tasarım kategorileri teslim tarihi

 

Finlandiyalı illüstratör Rami Niem’in, yarışmanın duyurusu için hazırladığı poster çalışmalarından.
Jüri
Rob Feakins’in başkanlığını üstlendiği 2011 jürisinde; James Clunie, Jacob Cohen, Steff Geissbuhler, Eva Green, Olga Grisaitis, Ann Harakawa, Rei Inamoto, Nicole Jacek, Doug Jaeger, Menno Kluin, Karen Monahan, Noreen Morioka, Benjamin Palmer ve Lauren Puglia görev alıyor.

Ödüller
Yaratıcı başarının simgesi olarak sunulan ‘ADC Küpleri’ (ADC Cubes); tüm Siyah, Altın, Gümüş ve Bronz ödül sahiplerine verilecek. Kategorilerde herhangi bir ödül sınırlaması bulunmadığı gibi, jüri ödüle değer eser bulmadığı takdirde söz konusu kategoriyi es de geçebiliyor. Reklamcılık ve Bütünleşik Tasarım kategorilerinde ödüle değer görülen eserlerin Sanat Direktörü ile Reklam Yazarı’na da ayrıca onursal Küp’ler takdim edilecek. Fotoğraf ve İllüstrasyon kategorilerinde ise, ödüllü işlere imza atan sanatçılar yine ADC Küp’ü ile onurlandırılacak. Ayrıca ödül alan diğer çalışmaların işverenleri ve çalışmaya katkı koyan diğer yaratıcı profesyonellere de jürinin takdirine göre ekstra Küpler verilebilecek.