ADAPAZARINDA YAŞAM FOTOĞRAF YARIŞMASI

YAYIN VE TELİF HAKKI

a)      Yarışmada ödül alan ve  satın alınana eserlerin yayın kullanım ve sergileme hakları eser sahibiyle birlikte Adapazarı Belediyesi’ne aittir.

b)      Ödül alan eseler ile satın alınan eserler Adapazarı Belediyesi tarafından takvim,reklam,tanıtım amaçlı broşür,afiş,kartpostal,poster,web sayfası ve benzer basılı yayınlarda fotoğrafçı adı belirtmek koşuluyla kullanılabilir.

c)      Adapazarı Belediyesi be eserlerle ilgili yapacağı yazılı görsel yayınlar,sergilemeler için eser sahiplerine ayrıca bir ödemede bulunmaz.

d)     Katılım formunu imzalayan katılımcılar bu şartnamenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaklardır. Ayrıca ödül alan fotoğraflar TFSF yayını olan Almanak-2011 kitabında da kurumumuza ait sayfalarda yer alacaktır.

e)      Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkalarına ait görüntülerin kısmen yada tamamen kullanılması durumunda yarışmacının ödülü geri alınarak,ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

f)       Ödül alan yada yayınlanan fotoğraflarda görünebilecek insanların,fotoğraflarının çekilmesine, fotoğrafın internet ortamın

g)      Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde,yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan, ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarışmalarda böyle bir fotoğrafla yada bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişilerin yarışmalara katılımı TFSF Yarışma ilkelri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verişmiş kısıtlılık kararı decam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

ESERLERİN İADESİ

Seçilen fotoğraflar dışında kalan eserlerin geri gönderimi yarışmacının katılım formunda belirttiği şekilde ödemeli kargo veya kendilerinin elden alımı ile iade edilecektir.postadaki aksaklıklar hasar ve kayıplardan ADAPAZARI BELEDİYESİ sorumlu tutulamaz. Ayrıca,gönderildiği adreste teslim alınmadığı için geri dönen fotoğraflar iade tarihinden 30 gün sonra TFSF temsilcisi gözetiminde imha edilecektir.

Yarışmacılar istedikleri taktirde şartnamede ilgili bölümü işaretleyerek eserlerini ADAPAZARI BELEDİYESİ arşivine bağışlayabilirler.

 

Katılım formunu imzalayarak bu yarışmaya katılanlar,tüm katılım koşullarını kabu etmiş sayılır.

 

YARIŞMA TAKVİMİ

 

Son Katılma Tarihi                            : 23 ARALIK 2011-11

Seçici Kurul Değerlendirmesi            : 26ARALIK 2011

Sonuç Bildirim Tarihi                         : 27 ARALIK 2011

Sergi ve Ödül Töreni                         : 13 OCAK 2011

ÖDÜLLER

1.lik Ödülü                 : 2000 TL

2.lik Ödülü                 :1500 TL

3.lük Ödülü                : 1000 TL

Mansiyon                   : 3 adet x 500 TL:1500 TL

 

ÖZEL ÖDÜLLER

 

1)      Taraklı Belediyesi Özel Ödülü (Taraklı’da iki kişilik 1 gece Konaklama)

2)      İnşaat Mühendisleri Özel Ödülü (500 TL)

3)      Sagüsad Özel Ödülü (1Tb Kapasiteli harici Harddisk – 200 TL değerinde)

Satınalma – sergileme : 100 TL

 

SEÇİCİ KURUL

 

Prof.Dr. Barbaros GÜRSEL (Mü Gsf Foroğraf Bölüm Başkanı)

İbrahim ZAMAN (Fotoğraf Sanatçısı)

Özkan GÜMÜLCİNELİ (Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal Hiz. Müd.)

Cihan ÇAVDAR (Fotoğraf Sanatçısı)

Servet SEZGİN ( Fotoğraf Sanatçısı)

 

YARIŞMA SEKRETERLİĞİ

 

İletişim/Sekreterya : Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

İletişim Adresi  : Eski Ankara Cd. Güneşler Eski Belediye Binası No:318

E-Posta Adresi : [email protected]

 

Fotoğraflar elden yada kargo ile yukarıda belirtilen adrese teslim edilecektir.