Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali

Açık Hava Gurme Lezzetler Festivali “GurmeFest – İstanbul ”, Türkiye’nin en geniş kapsamlı Gastronomi festivali olarak 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında baharın coşkusuyla birlikte 20.000 üzerinde yeme&içme, keyif ve eğlence tutkunlarını Event Garden’ın bahçelerinde buluşturuyor.

Gastronomi sektörü Dünya ile paralel olarak Türkiye’de de büyüme gösterirken Türkiye’nin sahip olduğu eşsiz lezzetlerin ve çeşitliliğin aynı zamanda Türk mutfak kültürünün yaşatılmasını ve yaygınlaşmasını hedefleyerek Dünya lezzetleriyle birlikte tüm tatlara festivalde yer verilmektedir.

4 gün sürecek festival boyunca tadımlar, piknikler, davetler, sunumlar yapılacak, mutfak sırları paylaşılacak, klasik lezzetlerimiz hatırlanacak ve yeni lezzetler tanıtılacak, ustalar eşliğinde yemekler yapılacak, özel içecekler hazırlanacak, uzman konuk, akademisyenler ve usta şeflerin liderliğinde söyleyişi, panel ve demonstrasyonlar düzenlenecektir.

Le Cordon Bleu etkinlikliğe 12-13 Mayıs tarihlerinde katılacak olup, 12 Mayıs Cuma günü 2 adet workshop, 13 Mayıs Cumartesi günü ise 2 adet Gastro Show yapacaktır. Workshoplarla ilgili bilgiler aşağıda sunulmaktadır.

Workshoplar

Kanapeler Atölyesi
12 Mayıs 2017, Cuma
11:00 – 13:00

Workshop Alanı
Özel kutlamalarınız ve seçkin davetleriniz düşünülerek tasarlanan bu atölye çalışmasında; zengin bir çeşitlilikte, leziz kanepeleri deneyimleme fırsatı bulacaksınız.

Ders içerikleri:

Balık yumurtası ve ekşi krema ile doldurulmuş patates
Kadayıfta karides
Fesleğen ve tütsülenmiş somonlu pankek
Bu eğitimde, Le Cordon Bleu şeflerimizin gösterdiği temel kesim tekniklerinin yanı sıra ekşi krema hazırlanışı, kıvırcık patates yapımı ve marine etmek gibi bazı temel mutfak becerilerini de öğreniyor olacaksınız.

Biberli Bonfile Atölyesi
12 Mayıs 2017, Cuma
14:00 – 16:00

Workshop Alanı
Biberli Bonfile Atölyesi’nde Le Cordon Bleu’nün deneyimli şeflerinden malzemeler arası lezzet dengesi oluşturmayı öğrenme fırsatını yakalayacaksınız.

Ders içerikleri:

Biberli bonfile
Darphin usulü patates
Bu eğitimde, Le Cordon Bleu şeflerimizin gösterdiği et kesim tekniklerinin yanı sıra karamelize etmek, garnitür hazırlanması ve eti mühürlemek gibi bazı temel mutfak becerilerini de öğreniyor olacaksınız.

Gastro Showlar

Cointreau’lu Sufle
13 Mayıs 2017, Cumartesi
14:00 – 14:45

Etkinlik Alanı
Le Cordon Bleu İstanbul Eğitmen Şeflerinden Franck Bruwier’in sunumuyla, “Cointreau’lu Sufle” yapım tekniklerini ve tüm inceliklerini öğreneceğiniz Gastro Show’a davetlisiniz!

Postakal Soslu Ördek
13 Mayıs 2017, Cumartesi
16:00 – 16:45

Etkinlik Alanı
Le Cordon Bleu İstanbul Eğitmen Şeflerinden Franck Bruwier’in sunumuyla, “Portakal Soslu Ördek” yapım tekniklerini ve aşçılığın püf noktalarını öğreneceğiniz Gastro Show’a davetlisiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.