Açık Bilim 3. Yıl Yarışması

Açık Bilim 3. yılına girerken onu siz anlatmak ister misiniz?

Yarışma yazı, video ve resim olmak üzere üç ayrı kategoride gerçekleştirilecektir. Özel ve genel kurallara aşağıda yer verilmiştir:
1. Yazı Yarışması
Bu kategoride yarışırsanız Açık Bilim hakkında dilediğinizi yazabilirsiniz. Bu yazı tanışma öykünüz olabilir, sizin pencerenizden Açık Bilim’i anlatıyor olabilir, veyahut Açık Bilim ile ilgili bir anı olabilir…
Göndereceğiniz yazılar 10 tweet’i, yani 1400 karakteri geçmemelidir. Word, Text ya da bilinen başka genel bir metin formatında e-postaya ek olarak göndermelisiniz.
2. Video Yarışması
Bu kategoride yarışmak için bir video çekmeniz gerekecek. Çekeceğiniz videonun konusuyla ilgili Açık Bilim hakkında olması dışında herhangi bir sınırlama yoktur. “Açık Bilim hakkında nasıl olur?” sorusunun yanıtı yaratıcılığınıza bakıyor 🙂
Videonuz 59 saniyeyi geçmemelidir ve Youtube, Vimeo gibi bilinen video paylaşım sitelerinden birine yüklemelisiniz. Göndereceğiniz e-postada sadece bağlantıya yer vermelisiniz (dosyayı göndermenize gerek yok).
3. Fotoğraf Yarışması
Bu kategoride yarışmaya niyetiniz varsa eller deklanşöre. Konuyla ilgili bir şekilde Açık Bilim ile ilgili bir noktası olması dışında herhangi bir sınırlama yoktur, ancak bir açıklama olmayacağını, fotoğrafın anlatmak istediğini tek başına anlatması gerektiğini unutmayın.
Fotoğrafları yarışma sonuçlanana dek başka bir yerde yayınlamayın ve boyutu da 3 MB’ı aşmasın ki biz de depolama, birbirimize gönderme, “baksana ya, ne güzel fotoğraf” deme sorunları çekmeyelim. Ebat konusunda bir sınırlama yok. Tek pikselde bile anlatsanız kabulümüzdür 🙂

Genel Kurallar

1. Son Katılım tarihi 10 Kasım 2013’tür. Eser bu tarihe dek yarisma@acikbilim.com adresine gönderilmelidir. Gönderilen e-posta yazarın adı, soyadı, iletişim bilgisi ve varsa sosyal medya hesap adreslerini içermelidir.
2. Yarışmaya video ve fotoğraf ile katılan katılımcılar, çalışmaların kendilerine ait olduğu beyan etmiş kabul edilir.
3. Katılımcılar birden fazla kategoride yarışabilirler ancak her kategoriye sadece tek bir eser gönderebi-lirler.
4. Her kategoride üçer kişi dereceye girecektir. Dereceye girenlere mağazaloji’den hediye ve indirim çeki ile çeşitli sürpriz hediyeler verilecektir.
5. Dereceye giren eserler Açık Bilim internet sitesinde (www.acikbilim.com) ve sosyal medya hesaplarında duyurulacak ve yayınlanacaktır.
6. Kazananlar 16 Kasım 2013 tarihinde açıklanacak ve ödüller aynı gün İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Açık Bilim Doğumgünü Partisi’nde dağıtılacaktır.