ACC Bilkent Consulting Weekend

Consulting Weekend
Consulting Weekend

Bilkent Üniversitesi’nin en büyük kariyer kulüplerinden biri olan Denetim ve Danışmanlık Kulübü (ACC Bilkent), 22-23 Ekim’de Ankara’da beşincisi gerçekleşecek olan Consulting Weekend’i gururla sunar!

Danışmanlık sektöründe kariyer hedefi olan 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerini sektörün lider şirketleri ile buluşturan Consulting Weekend, seminer oturumları, ödüllü vaka çalışmaları, staj olanaklı mülakat simülasyonları ve danışmanlarla teatalk oturumlarından oluşmaktadır.

Consulting Weekend Etkinlik Şeması ve Detayları için Tıklayınız!

Öğrencilerin danışmanlık sektörünü ve özellikle ilgi duydukları şirketleri yakından tanımalarını amaçlayan seminer oturumları, şirketlerden gelen katılımcıların gerçekleştirdiği sunumlar veya söyleşiler olarak 50 dakikalık bir sürede 6 danışmanlık firması ile 22 Ekim Cumartesi günü Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleşecektir.

Ödüllü vaka çalışmaları, 23 Ekim Pazar günü Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleşecek olup vaka sunumunun ardından öğrenciler dahil oldukları ekiplerle birlikte vakayı 4 saat içerisinde çözmeye çalışacak ve şirketlere çözümlerini sunacaklar. Şirketlerin sunumları değerlendirme sürecinde ise öğrencilerin hem akran hem de profesyonel networklerini geliştirmeleri ve sektörde merak ettikleri konu/soruları daha iyi sorabilmeleri için 8-10 kişilik gruplara ayrılarak şirketlerle teatalk fırsatımız olacak. Vaka çalışmasını kazanan gruplar şirket yöneticileri akşam yemeği yeme fırsatını kazanacaktır.

Staj olanaklı mülakat simülasyonları ise 24-28 Ekim haftasında online veya şirkette yüz yüze olarak düzenlenecektir. Simülasyonlar, şirketlerin öğrencileri birebir veya grup mülakat şeklinde ağırladığı, öğrencilerin yetkinliklerini gerçek bir işe alım sürecindeymiş gibi ölçtükten sonra öğrencilere geri bildirim verdikleri bir sistem olarak tasarlanmıştır.

Etkinliğe katılım ücretsizdir ve tam katılım gösterenlere sertifika verilecektir.

Başvuru Formumuz:https://forms.gle/pu9XFMDTysxrWUjE6