‘A JOURNEY TO THE MAGIC’ eTwinning Projesi

Giresun Fen Lisesi Din Kült.ve A.B dersi öğretmeni S.Selin Çakmak tarafından yürütülen ‘A Journey To The Magic’ adlı proje Giresun Öğretmen Akademisi tarafından düzenlenen eTwinning İyi Proje Örnekleri Webinarlarında tanıtımı yapıldı.

‘A Journey To The Magic’ adlı eTwinning projesi Ocak ayında çalışmalarına başlamış olup Mayıs ayında sona ermiştir.Artırılmış gerçeklikle insan duyusuna hitap edecek ve hislerini hareket geçirecek girdiler bilgisayar tarafından modifiye edilip zenginleştirilir ve ortaya çıkan yeni gerçeklik kullanıcının algısına sunulur. Zenginleştirme gerçek zamanlı gerçekleşir ve çevredeki ögeler ile etkileşim içindedir. Artırılmış Gerçeklik ile kullanıcı gerçeklik ortamını oluşturan bilgiler ve diğer ögelerle etkileşime girebilir. Bulunulan çevreyle ilgili yapay bilgi ve ögeler gerçek dünyayla bağdaşabilir.

Yaşamın birçok alanında kullanılmaya başlayan artırılmış gerçeklik araçları giderek hayatımızın vazgeçilmezi haline geliyor. Örneğin qr code ile eğitimde birçok kolaylık sağlanmış oluyor. Başka bir örnekte öğrencilerimizin gidip göremeyeceği tarihi ya da turistik mekânları 4d artırılmış gerçeklik kartları ile yakın hale getirmiş oluyoruz. Bu ve benzeri birçok artırılmış gerçeklik aracı eğitimde öğretmenlerin ve öğrencilerin hayatını daha kolaylaştıracaktır. Bu projede  teknolojiyi hem yakından tanımak hem de onlarla öğrenciler üzerinde  bilinçli teknoloji kullanımını eğlenerek öğretme hedeflenmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin