A Havacılık Öğrenci Komitesi Logo Tasarımı ve Slogan Yarışması

“A Havacılık Öğrenci Komitesi” olarak, ülkemizdeki havacılık sektörünün algı ve yapısında farkındalık sağlamak, bugünün ve geleceğin çok stratejik ve bir o kadar da keyifli sektörü olan, havacılığı yaymak ve geliştirmek için ülkemizdeki tüm üniversitelerinden, her bölüm öğrencilerine açık bir organizasyon olarak kurulmuştur. Organizasyonda katılım üniversite öğrencilerinin yanı sıra, liseli genç havacılar, sektördeki uzmanlar ve tüm halkımıza açıktır.

– “A Havacılık Öğrenci Komitesi” nin öncelikle ülkemizde, ikinci aşamada da uluslararası platformlarda yapacağı projeleri göz önüne alarak, Türkiye’ deki tüm üniversitelerin bir araya gelerek oluşturduğu bir organizasyon için “Maket Uçak” ödüllü “Logo Tasarımı ve Slogan” yarışması düzenlenmesine karar verilmiştir.

NOT: Yarışma sonucunda “ Logo Tasarımı Yarışması ” nda en başarılı arkadaşımıza “ Türk Hava Yolları” nın, “ Slogan Yarışması ” nda en başarılı arkadaşımıza “Anadolu Jet” in maket uçağı verilecektir. Ödüllerin temsili resimleri aşağıdaki gibidir.

Türk Hava Yolları (Boeing B-737)
– Yarışmalara katılım için yollar aşağıdaki gibidir;

– Bütün veriler “yarisma.ogrencibirligi@hotmail.com ” adresinde toplanacaktır. Yarışmacıların bu adrese yaptıkları ürünleri iletişim bilgileri ile beraber yollamaları rica olunur.

– Yarışma aşağıda tarihleri belirtilen adımlara göre yapılacaktır;

o Verilerin toplanması; bu süreç “11.09.2011 Pazar günü saat 22.00” de başlayıp; “25.09.2011 Pazar günü saat 22.00“ da veri toplama süreci tamamlanacaktır. Bu tarihten sonra gelen mailler dikkate alınmayacaktır.

o Verilerin oylanması; bu süreç ise “05.10.2011 Çarşamba günü Saat 12.00” a kadar devam edecektir. Verilerin oylanması sırasında tasarlanan logolar ve sloganlar tarafsız bir değerlendirme olması açısından isimsiz olarak iki farklı albüm halinde oylamaya sunulacaktır. Yarışmaya katılacak ve oy verecek arkadaşlarımızın buna dikkat etmesini rica ederiz.

o Kazananların açıklanması; “05.10.2011 Pazar günü Saat 24.00” e kadar kazananlar tespit edilip akabinde “A Havacılık Öğrenci Komitesi” Facebook sayfasında ilan edilecektir. “06.10.2011 Perşembe” günü ise kazananlar ile irtibata geçilip hediyelerinin gönderilmesi gereken adres bilgileri alınacaktır.

o Kazanan kişilere hediyelerin ulaştırılması; bu süreç ise son süreç olup kazananlara hediyelerinin teslim edilmesi süreçtir. Kazanan kişiler ile irtibata geçildiğinde alınan adres bilgilerine hediyeleri kargo yoluyla teslim edilecektir.

Kurallar:

– Her alanın kendi içinde ölçütleri olacaktır. Bu ölçütler aşağıdaki gibidir;

– “Logo Tasarımı Yarışması” için ölçütler;

+ Katılım koşulları; çizilecek olan logolar “A Havacılık ya da A Havacılık Öğrenci Komitesi” taşımalı veya bu kuruluş için yapıldığı bariz bir şekilde belirtilmelidir. Bu ölçütlere uyan tüm veriler değerlendirme sürecinde oylamaya sunulacaktır.

+ İptal koşulları; tasarlanan logo herhangi bir organizasyon veya kuruluşun logosuna “bariz” olarak benziyorsa değerlendirme ve oylama sürecine alınmaz.

– “Slogan Yarışması” için ölçütler;

+ Katılım koşulları; yapılacak olan sloganlar “Havacılık, A Havacılık, A Havacılık Öğrenci Komitesi” hakkında olmalı veya bunu bariz bir şekilde belirtmelidir.

+ İptal koşulları; slogan herhangi bir organizasyon veya kuruluşun slogana bariz bir şekilde “benziyor” ise, herhangi bir organizasyon veya kuruluşun sloganından “alıntı” ise ya da herhangi bir organizasyona veya kuruluşa “aşağılayıcı” ve “küçük düşürücü ibare” ve “hareketler” içeriyorsa değerlendirme ve oylama sürecine alınmaz.

– Gönderilen logo ve sloganları “A Havacılık Öğrenci Komitesi” istediği anda kullanma hakkına sahiptir. Bu hak ve kullanılan yer saklı tutulacaktır.

Tüm arkadaşlarımızın yukarıda belirttiğimiz “Yarışma Kural ve Katılım Şartlarını” dikkatlice okuyup bu kurallar gereğince yarışmaya katılmalarını dileriz. Yarışmalara katılmak için mail gönderen kişiler yukarıdaki “Kural ve Katılım Şartları” nı okuyup, kabul etmiş sayılacaklardır.
Tüm yarışmacı arkadaşlarımıza başarılar dileriz.
A HAVACILIK ÖĞRENCİ KOMİTESİ