90 Başarılı Öğrenciye Burs

Öğrenciye Burs
Öğrenciye Burs

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu olarak, gençlerimizin hayallerine ve hedeflerine ulaşmalarını desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu amaçla, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Burs Programı’nı oluşturduk. Sizlerin geleceğe olan yolculuğunuzda yanınızda olmak ve sizi desteklemek istiyoruz.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nun, “90. Kuruluş Yıldönümünde 90 Başarılı Öğrenciye Burs” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi 10. yılını geride bıraktı. Burs projemizle bugüne kadar toplamda 6592 öğrenciye karşılıksız burs verilmiş olup sağladığımız maddi desteğin ötesinde düzenlediğimiz kültür-sanat, eğitim faaliyetleriyle onların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak birinci önceliğimizdir.

Bu yıl da başarılı öğrencilerin, büyük ailemizin bir ferdi olmasını arzu ediyoruz.

İstanbul ve Ankara’da bulunan devlet üniversitelerinde veya özel/vakıf üniversitelerinde (%100 burslu) öğrenciyseniz 21 Ağustos 2023 tarihinden itibaren bursumuza başvuru yapabilirsiniz.

Akademi camiasının tecrübeli isimlerinden oluşan burs komisyonumuzun çalışmalarının ardından genel merkezimizde büyük bir itina ve özveriyle yürütülen mülâkatlar neticesinde başarı listesi ilan edilmektedir. Son olarak öğrencilerimiz için hazırlanan muvafakatnameyi imzalayarak bu ailenin bir üyesi olmaya hak kazanabilirsiniz.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, başarı bursunun yanında öğrencileri eğitim-öğretim yılı süresince çeşitli kültür-sanat faaliyetleri, yabancı dil kursları, atölyeler ve yurt içi-yurt dışı geziler ile desteklemektedir. Siz de “Turing Yükseköğretim Başarı Bursu”na başvurarak nitelikli bir akademik hayata adım atabilirsiniz.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, öğrencileri Yükseköğretim Başarı Bursu’nun yanında eğitim-öğretim yılı süresince çeşitli kültür-sanat faaliyetleri, yabancı dil kursları, atölyeler ve yurt içi-yurt dışı geziler ile desteklemektedir.

Burs başvurusunda bulunmadan önce sayfamızda yer alan sıkça sorulan sorular kısmını sizler için hazırladık.

10. yılını geride bırakan Yükseköğretim Başarı Bursu ile alakalı en çok sorulan soruların derlendiği bu sayfada burs başvurusunun aşamalarından, başvuru sisteminin kullanımına, öğrencilerden beklenen eğitim bilgilerinden, sonuçların açıklanmasına pek çok konuda bilgi yer almaktadır.

Sorulara tıkayarak ilgili cevaplara ulaşabilir, Turing burs başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz turing.genclik@turing.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

Burs Detay ve Başvuru:
https://www.turing.org.tr/burs-hakkinda