9. Uluslararası Coğrafya Olimpiyatı

Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Almanya Coğrafi Derneği (Deutsche Gesellschaft für Geographie – DGFG) adına ve Köln Üniversitesi Coğrafya Enstitüsü, 9. Uluslararası Coğrafya Olimpiyatı (iGeo) bir ekip göndermek için ülkeye davet etmek bizim için zevktir. Uluslar arası Coğrafya Birliği’nin Olimpiyat Görev Gücü himayesinde, 21 Ağustos – 27 Ağustos 2012 Köln, Almanya, düzenlenen olacak. Köln’de Ren Nehri yanında şehrin kalbinde Coğrafya Enstitüsü mekan olacak.

Yazılı bir yanıt testinde, bir multimedya testi ve saha testi: Her zaman olduğu gibi iGeo rekabetin üç unsuru içerir. IGeo resmi dili İngilizce’dir. Sorular İngilizce sunulacak ve öğrenciler İngilizce olarak cevap vermek zorundadır. Olmayan anadili İngilizce için ilave imkanlar sağlanacaktır. Testler hakkında daha fazla bilgi için, ekte Testleri için yönergeler

Bir ülkenin ekibi, dört lise öğrencisi 16 ve 19 yaş (dahil) arasında 30 Haziran 2012 tarihinde yapılmış olacaktır . Öğrenciler coğrafya için ulusal bir yarışma ile seçilmiş olması gerekir . Onlar kendi ülkelerinde coğrafi eğitim dahil, ve İngilizce konuşmak ve yazmak için kim iki yetişkin tarafından eşlik edecek. (IGeo faaliyet gösterdiği tüzük iGeo web sitesine bakın http://www.geoolympiad.org/ sütununda ‘GeoOlympiad nedir?’ seç ve tıkla).

Ülkeler kendi seyahat, vize ve sigorta sorumludur. Buna ek olarak, kişi başı 275 € (her bir öğrenci ve lider için) bir katkı yerel giderleri (EURO / TL para birimi dönüştürücü bir katkı olarak ödenir .

Detayları iGeo programın hala sonuçlandırılır ve daha sonra iletilecektir. Ancak, planlama amaçları için, ilk fonksiyon Kayıt ve saat 16.00 ‘da bir Uluslararası Danışma Kurulu Toplantısı Salı 21 Ağustos. Son işlev Ağustos Pazar 26 16.00 ‘da başlayan Uluslararası Coğrafya Kongresi Açılış Töreni ile çakışmaktadır. Testleri gibi, program coğrafi poster sunumları ve yeni bir konsept ile kültürler arası bir işlev içerir. Bu Detayları katılımcı ülkelere gönderilecektir. Ruhr ve Ren Bölgeler Alsotwo geziler için düzenlenmiş olacak. Eğer yeterli ülkeler ilgilenen kendi maliyet isteğe bağlı post-iGeo tur muhtemelen düzenlenmiş olabilir.

Lütfen ekteki geri başvuru formunu en geç 21 Ocak 2012 . 21 Ocak 2012 tarihine kadar başvurmaları halinde 2008 veya 2010 olimpiyatlarında yer alan ülkeler, 2012 iGeo için otomatik olarak kabul edilecektir. Diğer ülkeler, başvurunun alındığı tarih sırasına göre mevcut yerlerin tahsis edilecektir.

2012 iGeo yazılı resmi bir davet gerekiyorsa, mektup gönderilmesi gerekmektedir kime kişinin adını, konumunu ve adresi e-posta gönderin.

Başvuru formu, ve Köln Olimpiyatı ile ilgili herhangi bir sorunuz, bize gönderin . Olimpiyatı hakkında genel bir sorunuz varsa, örneğin uygunluğu hakkında, bu Sekreterliği gitmeli. Lütfen  Kath Berg onlara e-posta admin@rgsq.org.au .

Bu e-posta daha iyi başka bir kişiye yönelik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen onlara iletmek . E-posta listesi alınacak istiyorsanız, lütfen Kath Berg (izin admin@rgsq.org.au ) bilmek ve tercihen onu gelecekteki haberleşme yerine e-posta ile kime ülkenizde bir kişi verir. Bazı ülkeler için bizim e-posta listesi birden fazla kişi zaten var.

Biz 2012 yılında Köln’de iGeo ağırlamayı bekliyoruz. Bu coğrafi becerileri ve ülkenin coğrafyası öğrenciler, anlayışların yanı sıra öğrenci mükemmellik için bir ödül sergilemek için mükemmel bir fırsat.

Saygılarımla
Dr Dorothea Wiktorin
iGeo 2012 Organizasyon Komitesi

Telefon +49-221-470-2591
Faks +49-221-470-4971 d.wiktorin @ uni-koeln.de
Genel iGeo İletişim:
Ms Kathryn Berg
Sekreterliği, Uluslararası Coğrafya Birliği’nin Olimpiyat Task Force
c / o RGSQ, 237 Milton Road, Milton Qld 4064, Avustralya
Tel: + 61 7 3368 2066
Faks: + 61 7 3367 1011
E-posta: admin@rgsq.org au
Web Sitesi: www.geoolympiad.org