9. Ulusal Fizik Öğrencileri Kongresi

Üniversitelerin fizik bölümlerinde okuyan öğrencileri bir araya getiren tek kongre olma özelliğine sahip Ulusal Fizik Öğrencileri Kongresi (UFOK), 2005 yılından beri Türkiye’de fizik biliminin geleceğini tartışmak ve bilimsel araştırmalara yönelik öğrenci teşvikini artırmak amacıyla gerçekleştiriyor.

9. su Yıldız Teknik Üniverstesi tarafından Holografi temalı olarak Davutpaşa Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek olan UFOK, ilk kez Orta Doğu Teknik Üniversitesinin ev sahipliğiyle gerçekleştirildi ve farklı üniversitelerde 8 kez fizik öğrencilerini bir araya getirdi.

AMAÇLARIMIZ

İlk defa bu yıl “Holografi Teknolojileri” temasıyla çağrıya çıkan UFOK’ta, tüm dünyada üzerine ciddi çalışmalar yürütülen holografi teknolojilerine ilgiyi artırmayı, bu konuda öğrencilerimize ışık tutmayı, insan kaynağı ve bilgi birikimi oluşturmayı amaçlıyoruz.

Bu kongre aracılığıyla holografi alanındaki doğru bilginin yaygınlaşmasını ve doğru mecralara erişimin artırılmasını amaçlıyoruz.

SUNUM TEMALARI

Belirtilen holografi temalarından birinde yer alan akademik çalışmalardan sözlü yada poster sunum yaparak katılımcılarla paylaşmanız beklenmektedir. Belirlediğimiz alanlar:

Holografi ve Hologram
Holografik Tahribatsız Muayene
Dijital Holografi
Holografik Sensörler
Holografik Görüntüleme

http://www.ufok9.yildiz.edu.tr/