9 Şubat Güvenli İnternet Günü Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu Digi-Edu-vation eTwinning proje takımı tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Kuruculuğunu İzmir’den  Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Rabia Özler Özseçer ve Güzelyalı Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Mine Şay Yavuzel’ in yaptığı, Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu Müdürü Ayça Örenel’in de katılım sağladığı dijital eğitimde dönüşümü hedefleyen Digital Education Innovation (Digi-Edu-vation) eTwinning projesinde Arnavutluk, Gürcistan, Hırvatistan, İtalya, Kuzey Makedonya, Polonya, Romanya, Tunus, Ukrayna ve Yunanistan’dan yirmi öğretmen yer almıştır. Proje etkinlikleri Eylül 2020’de başlamış olup eğitimde yenilikçi yöntemleri kapsamaktadır.

Pandemi nedeniyle Uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte internet güvenliği, medya okur yazarlığı, dijital ayak izleri, siber güvenlik ve yanlış bilgilendirme günümüzde eğitim sistemi için oldukça önem taşımaktadır. Bu kapsamda Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu Digital Education Innovation eTwinning Proje takımı 9 Şubat Güvenli İnternet Günü’nü  farklı etkinliklerle kutlamıştır.

 

Digital Education Innovation eTwinning proje takımı  İnternet Güvenliği, Medya Okuryazarlığı ve Digital Ayak İzleri konulu veli destekli öğrenci çalışmaları yapmıştır.

Digi-Edu-vation eTwinning projesi kapsamında öğrenci ve veliler için İnternet Güvenliği, Medya Okuryazarlığı, Siber Güvenlik ve Yanlış Bilgilendirme ile ilgili kurumları ve ilgili içerikleri tanıtan bilinçlendirici ve yol gösterici kılavuzlar hazırlanmıştır.

https://www.flipsnack.com/AAC67AAA9F7/digi-edu-vation-nternet-g-venli-i-medya-okuryazarl-1.html

Digi-Edu-vation eTwinning projesi kapsamında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan İnternet Güvenliği ve Siber Zorbalıkla ilgili broşür linklerini de kapsayan internet güvenliği konulu posterler hazırlanmıştır.

https://www.flipsnack.com/AAC67AAA9F7/www-saferinternetday-or-2.html

Digital Education Innovation( Digi-Edu-vation) projesi kapsamında Güvenli İnternet, Media Okur yazarlığı, Dijital Ayak İzleri, Yanlış Bilgilendirme konulu bilgilendirici ve yol gösterici çalışmalar yapılmıştır.

https://www.flipsnack.com/AAC67AAA9F7/digi-edu-vation-nternet-g-venli-i-medya-okuryazarl-1.html

7 Şubat 2021 tarihinde ise Gürcistan’dan Proje öğretmeni Nino Akhaladze ve öğretmen arkadaşı Tsitsi Chantura tarafından Digital Education Innovation (Digi-Edu-vation) eTwinning proje velilerine ve öğrencilerine İnternet Güvenliği ve Digital Ayak İzleri konulu canlı bağlantı yapılmıştır. Öğrencilerin ve velilerin interaktif katılım sağladığı, öğretmenlerin ise işbirlikçi ve paylaşımcı çalışmalar sergiledikleri toplantıda  öğrenci ve veli görüşleri, Gürcistan’dan ve Gürcistan’daki eTwinning okullarından görüntüler yer almıştır. Ayrıca toplantıda online quiz, kahoot ve mentimeter yapılmıştır. Öğrenci ve velilerimiz keyifli vakit geçirerek unutamayacakları bir deneyim kazanma şansına sahip olmuştur. Toplantıda web.2 araçları ile sunulan kahoot ve mentimeter çalışmaları  Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu İngilizce öğretmeni Rabia Özler Özseçer tarafından hazırlanmıştır.

Kahoot linki:

https://create.kahoot.it/share/internet-security-digi-edu-vation/9860b784-42cc-484d-9696-6a345a47b15b

Canlı bağlantıda bir web.2 aracı olan Mentimeter ile yapılan etkinlik görüntüleri:

https://www.mentimeter.com/s/a1a76c6a020a38cf5c64801857e5e4eb/645c100d2ca9

https://www.mentimeter.com/s/a1a76c6a020a38cf5c64801857e5e4eb/645c100d2ca9

Digital Education Innovation (Digi-Edu-vation) projesi kapsamında 11 ülkeden 20 öğretmen ve öğrencileri tarafından uluslararası karma takım çalışması yapılarak bir web.2 aracı Plotagon ile “İnternet Güvenliği ve İnternet Bağımlılığı” konulu animasyon hazırlanmıştır.

Digital Education Innovation (Digi-Edu-vation) projemiz kapsamında 11 ülkeden 20 öğretmenin uluslararası karma takım çalışması yaparak öğrencileri ile birlikte hazırladıkları “İnternet Güvenliği ve İnternet Bağımlılığı” konulu animasyonun introsu yapılmıştır.

Şehit Ahmet Oruç Ortaokulu Digital Education Innovation (Digi-Edu-vation) proje öğrencileri tarafından 9 Şubat Güvenli İnternet Günü ile posterler hazırlanmıştır.

https://padlet.com/digieduvation/ewcy6w9ilcoz23y

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin