9. Eğitimde Değişim Konferansı İçin Ankara’da Buluşalım

Eğitimde Değişim Konferansı
Eğitimde Değişim Konferansı

Yeni eğitim öğretim yılımızın ilk, Eğitimde İnovasyon Derneğinin 9. “Eğitimde Değişim Konferansı” Cumhuriyetimizin 99. yaşına denk gelirse hangi şehirde olmalıydı?

“Değişim İçin Önceliğimiz Eğitim”dir temasıyla çıktığımız bu yolda siz değerli katılımcılarımızla 22 Ekim 2022 Cumartesi günü “Ankara Özel ABC Okulları”nda buluşacağımız için çok heyecanlıyız.

­
Neden Katılmalıyız?
­
Eğitimde Değişim Konferanslarına katılan her katılımcımız kıymetli konuşmacılarımızın, değerli hocalarımızın konuşmalarından, sunumlarından, tecrübelerinden faydalanabilecek ve günün sonunda bilgi haznesinde kazandığı tecrübeler ve yüzünde bir tebessüm ile konferanstan ayrılacaktır.

İnsan ömrü çok kısa.. Her şeyi tecrübe edecek zamanımız yokken neden bizlerle deneyimlerini paylaşacak sevdiğimiz, kitabını okuduğumuz, bir kanalda izlediğimiz ya da takip ettiğimiz kişiler ile bir arada olmayalım ki…

Sadece deneyim paylaşmak mı! Hayır… Türkiye’nin birçok yerinden katılan kurum sahipleri, yöneticiler, öğretmenler, akademisyenler… Ulaşmak istediğiniz ağ sadece EDK’da…

Eğitim Gönüllüleri Başarılı Örnekleri EDK’de Dinleyecekler!
­
Alanında uzman birbirinden değerli akademisyenler, öğretmenler, veliler, yazarlar, kurum sahipleri ve değişim için önceliği eğitim olan paydaşlarımızla cumhuriyetimizin tanığı olan Ankara’da bir araya gelerek yeni bilgi ve uygulamaları paylaşıp birlikte öğrenme ortamı oluşturacağız.

Bu alanda öğretmenler; Liderlik, Maker Hareketi, Tasarım Odaklı Düşünme, Oyunlaştırma, Eğitimde Pozitif İletişim, Yaratıcılık ve İnovasyon, Sosyal Duygusal Öğrenme, Şiddetsiz İletişim gibi yenilikçi öğrenme konuları çerçevesinde yoğunlaşma fırsatı yakalayacaklar.

Kendi alanlarında uzman 20’den fazla eğitimcinin tecrübelerini paylaşacakları EDK’da tüm gün sürecek paneller, etkileşimli atölyeler ve sunumlar yer alacak.

Açılış Konuşmasında sessizliğin gücüne inan biri. Anlatılmak istenen en güzel ifadelerin sessizlikten doğduğuna inanıp sessizce sizi konferans salonunda bekleyecek olan Ziya Öğretmen…

Değişimin ve dönüşümün gücüne inan Ziya Selçuk; çok sevdiği çocukları, her daim destekçisi olduğunu vurguladığı öğretmenleri ve ülkenin tüm ebeveynleri için “Kırk Kere Söyledim” dense bile 41.kez hatta daha fazla söylenecek sözümüz var ile 9.EDK’da deneyimlerini paylaşmaya geliyor.

Herkesin sihirli bir değneği vardır. Onunkisi kelimeler… Kelimeleri ustalıkla kullanma gücü; genç, yaşlı, çocuk demeden herkesin yüreğine dokunup yaşamında dört yapraklı yoncanın umutlu etkisinden izler bıraktırıyor. Bu izler de gelecek kuşaklara aktarılsın, öğrenilsin ve hep umutlandırsın diye “Kelime Müzesini” açacak. Müzeye girmek için bir şartı var: 9.EDK’ya “Gelirken Ekmek Al”mayı unutmayanlar müzeye girebilecek. Bir de sürprizi var: Konferansa katılan herkese “Tarihi Hoşça kal Lokantası’nda yemek sözü! Çocukları, oyunları çok ama çok seven Şermin Yaşar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seven − one =