81 İldeki Lise ve Üniversiteli Öğrencilerine Yönelik Siber Eğitim Kampı

Siber Eğitim

81 İldeki Lise ve Üniversiteli Öğrencilerine Yönelik Siber Eğitim Kampı
Proje kapsamında gençlere bilgi güvenliği farkındalığı ve siber güvenlik temel bilgileri verilirken, bilgiyi kullanma noktasında sorumlulukla hareket etmeleri de planlanan kazanımlar arasındadır. Kendi medeniyetimizin engin şuuruyla hayata bakan gençlerin, bilişim alanındaki tüm teknik bilgileri ülkemiz menfaatleri doğrultusunda değerlendirebilecekleri açıktır. Türkiye’nin değişen dünyada ve baş döndürücü hızla gelişen teknoloji karşısında güçlü olarak ayakta durması için gereken unsurlardan biri de budur.

Proje kapsamında 8 ay süresince her bir ay 12 ayrı ilde eğitim etkinliği yapılacak. Etkinlik kapsamında alanında uzman kişiler tarafından seminerler düzenlenecek. Eğitimleri tamamlayan öğrencilere katılım sertifikası verilecek. Eğitimler sonunda yapılacak sınavda başarılı olan öğrencilere ayrıca “Uygulama Sınıfları”nda ek bir eğitim fırsatı sunulacak. Her ilden 1 öğrenci uygulama sınıflarına katılım hakkı elde edecek.

Verilecek seminerlerle belli düzeyde altyapı oluşturulacak, sonraki aşamada araştırma kültürü geliştirilecek, sınav ve yarışma ruhuyla da öğrenmenin diriliği korunmuş olunacaktır. Son aşama ile hem öğrenmeyi pekiştirip, motivasyon sağlanacak hem de gençlere hayatlarında kalıcı mesleki fırsatları tanıma imkanı verilecektir.

Eğitsel Kitaplar
Katılımcı gençlere dağıtılacak kitaplarla proje kapsamında verilen bilgiler pekiştirilecek.

Uygulama Sınıfları
Eğitimler sonunda belirlenecek 81 ilden 81 katılımcıya “Uygulama Sınıfları” kapsamında detaylandırılmış siber güvenlik uzmanlık eğitimleri verilecek.

Burs ve Staj İmkânları
Son olarak, başarılı öğrencilere burs ve staj imkânı sağlanarak eğitimlerine destek olunacak. Proje hedefleri doğrultusunda bu gençlerin Türkiye’nin geleceğinde rol almaları hedefleniyor.

http://81ilde81siberkahraman.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin