8. Ulusal Analitik Kimya Kongresi

8. ULUSAL ANALİTİK KİMYA KONGRESİ
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
30 MAYIS – 3 HAZİRAN 2016

DEĞERLİ BİLİM İNSANLARI

Isparta Batı Akdeniz’de, Göller Bölgesi’nin merkezi konumunda, Türkiye’nin gül bahçesi denilen özel bir şehirdir. Isparta, dünyada “güller ve göller şehri” olarak tanınmaktadır. Isparta’ yı özel kılan diğer önemli bir unsur ise 1992 yılında bir devlet üniversitesi olarak kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi’ dir. Üniversitemizde, Tıptan Mühendisliğe, Güzel Sanatlardan Eğitim Bilimlerine, Fen-Edebiyattan İktisadi ve İdari Bilimlere kadar hemen her alanda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim verilmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi, 18 fakültesi, 3 yüksekokulu, 20 meslek yüksekokulu, 6 enstitüsü, 46 araştırma ve uygulama merkezi ve çok sayıdaki lisansüstü programı ile bölgesinin ve ülkenin önemli eğitim kurumlarından biri konumuna gelmiştir. SDÜ olarak il ve ilçelerimizdeki öğrenci sayımız ise 80 bine yaklaşmıştır. Bu anlamda SDÜ, Isparta’ yı dinamik bir üniversite kentine dönüştürmüştür.

Üniversitemiz “ İlham veren üniversite” sloganından yola çıkarak SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 30 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında düzenlenecek “8. Ulusal Analitik Kimya Kongresi” ne ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu, heyecanını ve onurunu yaşamaktadır. İlki 2002 yılında Prof. Dr. Şeref Güçer öncülüğünde Uludağ Üniversitesi’nde başlatılan bu önemli ulusal kongreye, Analitik Kimya alanında çalışmaları bulunan tüm akademisyenlerimiz davetlidir.

30 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “8.Ulusal Analitik Kimya Kongresi”nde ev sahibi üniversite olarak amacımız; ülkemizdeki üniversitelerde analitik kimya çatısı altında çalışmalar yapmış akademisyenlerimizi bir araya getirmek ve bilginin evrenselliği inancından yola çıkarak bu sahada yapılan çalışmaları ortak bir payda altında toplayarak değerlendirmektir. Ayrıca üniversitelerimiz arasında bu sahada çalışan akademisyenlerimiz ile işbirliklerinin güçlendirildiği, genç araştırmacılara yeni ufukların açıldığı bir atmosfer oluşturabilmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

İşte bu misyon ve vizyon doğrultusunda siz değerli akademisyenlerimizi 30 Mayıs-3 Haziran 2016 tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde ağırlamaktan ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanızdan onur duyarız.

PROF. DR. GÜLEREN ALSANCAK
DOÇ. DR. EBRU ÇUBUK DEMİRALAY

KONGRE BAŞKANLARI

KONULAR
ÜRLENDİRME
SPEKTROSKOPİ
AYIRMA BİLİMİ
KEMOMETRİ
ELEKTROANALİTİK

UYGULAMA ALANLARI

Çevre Bilimleri
Jeokimya
Arkeoloji
Endüstriyel Prosesler
Gıda Analizleri ve Güvenliği
Biyomalzemeler ve biyomoleküller Malzeme Bilimi
Biyolojik Bilimler

ADRES

Süleyman Demirel Üniversitesi
Fen Edebiyat Fakültesi
Kimya Bölümü
Tel:0(246)2114167
Email: uakk8iletisim@sdu.edu.tr